Wiele osób decyduje się na wybór wózka dziecięcego zanim jeszcze maluch pojawi się na świecie. Jest to bardzo dobre podejście. Przyszłe mamy mają wtedy czas na wybranie modelu, który będzie najbardziej komfortowy dla maluszka i najwygodniejszy dla opiekuna. W sprzedaży dostępny jest naprawdę szeroki wybór wózków dziecięcych. Kupujący mogą zdecydować nie tylko o marce i kolorze tego dziecięcego pojazdu. Na wybór wózka wpływ mogą mieć także takie kwestie jak: rodzaj i wielkość kół, zakres wyposażenia dodatkowego, rodzaj i wygląd rączki do wózka, amortyzacja.

Głębokie wózki dziecięce

Pierwszym wózkiem każdego maluszka jest wózek z tak zwaną gondolą. Taka specjalna część wózka przeznaczona jest do przewozu dziecka w pozycji leżącej. Wozi się w niej maluchy od urodzenia do około szóstego miesiąca życia, czyli do czasu aż zaczyna siedzieć. Ogromne znaczenie w przypadku gondoli do wózka odgrywa budka. Chroni ona maleństwo przed wysoką lub niską temperaturą oraz deszczem bądź śniegiem.

Niektórzy producenci proponują gondolę z budką, która posiada wewnątrz delikatne grafiki. Z całą pewnością godne polecenia są wózki z budką, która została wyposażona w panel wentylacyjny otwierany za pomocą zamka. Podczas wyboru wózka warto sprawdzić czy dany model posiada regulację opuszczania i podnoszenia budki, w tym możliwość złożenia jej na płasko.

W użytkowaniu wózka istotne znaczenie odgrywają także tekstylia, z których go wykonano. I chodzi tutaj zarówno o materiał zewnętrzny, jak i zastosowany wewnątrz wózka. Materacyk powinien być nie tylko komfortowy, ale również posiadać zdejmowany pokrowiec. Z kolei przykrycie na nóżki powinno być proste w nakładaniu lub ściąganiu (najlepiej na rzep).

Wózek dziecięcy spacerowy

W momencie gdy nasze dziecko zaczyna siedzieć, rozpoczynamy poszukiwanie odpowiedniej spacerówki. Co warto wziąć pod uwagę? Na pewno powinniśmy zastanowić się w jakich warunkach zamierzamy jej używać. Jeśli jesteśmy osobami, które ograniczają wyjścia z dzieckiem do płaskich powierzchni dróg, galerii lub parkowych alejek, to z powodzeniem możemy zakupić wózek z niewielkimi kołami i delikatną amortyzacją. Jeśli jednak zamierzamy spacerować po terenach nieutwardzonych lub plaży, warto zakupić wózek z większymi kołami i dobrą amortyzacją.

Wśród kryteriów wyboru wymienić można także wagę dziecka. Przy konkretnym modelu wózka zawsze podana jest maksymalna waga malucha. Z kolei w związku z tym, że rodzice są coraz bardziej mobilni, często biorą pod uwagę także wielkość wózka po złożeniu.

Wózki dziecięce 2w1

Od jakiegoś czasu na rynku dostępne są wózki 2w1. Przy zakupie takiego wózka otrzymujemy stelaż, na którym można umieścić zarówno gondolę, jak i siedzisko spacerowe. Wózki 2w1 są coraz bardziej popularne ze względu na swoją praktyczność. Ponadprzeciętny wybór wózków 2w1 oferuje internetowy sklep Dzidzius.com.

Sprzedawca proponuje wózki w szerokim zakresie cenowym, czyli na każdą kieszeń. W asortymencie są produkty takich znanych producentów, jak: Adamex, Bebetto, Britax, Cybex, Thule, Joie, X-Lander, Valco Baby. Co ciekawe, zakupić można zarówno kompletny zestaw, jak również poszczególne elementy wózka 2w1, tj. stelaż, gondolę lub część spacerową, a także dostawki i akcesoria do wózków (np. dodatkową ramę, zestaw tkanin, śpiwór, adapter do gondoli, pokrowce na pałąk, uchwyt na kubek).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here