Jako pedagog jesteś zbliżony swoim zawodowym statusem do nauczyciela. Poza tym rozliczany jesteś z ilości przeprowadzonych godzin lekcyjnych. Posiadasz też uprawnienia związane z kartą nauczyciela. Podlegasz też reżimowi związanego z podziałem godzin lekcyjnych dla uczniów. W szkole zatrudniony jesteś jako specjalny typ nauczyciela. Dokumentacji figurujesz właśnie w takim charakterze. Twoim głównym zadaniem jest pomoc uczniom problemami wagi wychowawczej i nie tylko.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-pedagog-szkolny-od-czego-zaleza-zarobki-pedagoga-szkolnego/

Ile jesteś w stanie zarobić jako pedagog szkolny?

Będzie to uzależnione w dużej mierze od wymiaru godzin, na jak jesteś zatrudniony w szkole. Może decydować o tym dyrektor szkoły po konsultacji z Samorządem, któremu podlega. Dodatkowo Twoje zarobki będą różniły się w zależności od stopnia nauczycielskiego, który posiadasz. Wynika on ze stażu pracy oraz nabytego doświadczenia. Pod takim względem zarobki można podzielić na 4 różne kategorie. Z nich można wyodrębnić:

  • Nauczyciela stażystę – 2900,20 zł
  • Nauczyciela kontraktowego – 3219,22 zł
  • Nauczyciela mianowanego – 4176,29 zł
  • Nauczyciela dyplomowanego – 5336,37 zł

Co decyduje o wysokości Twojego wynagrodzenia?

Zatem o wysokości Twojego wynagrodzenia decydują stopnie zawodowe, które wyrabiasz wraz ze stażem pracy oraz wraz ze zdaniem odpowiednich egzaminów. Musisz jednak pamiętać o tym, że podawane kwoty dotyczą pensji podstawowej nauczyciela, który wykonuje tak zwane pensją oznacza co standardową ilość godzin lekcyjnych w tygodniu. Ich wielkość określa polityka Ministerstwa Edukacji. Dodatkowo otrzymujesz wszystkie dodatki do pensji z tytułu karty nauczyciela, stażu pracy czy mieszkania na wsi.

Zobacz też: https://pontipino.pl/co-nalezy-do-obowiazkow-pedagoga-szkolnego/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here