Dlaczego warto wybrać naklejki jako dekorację do pokoju dziecka?

0
796

Udekorowanie pokoju dziecka tak, aby stworzyć w nim magiczną atmosferę, sprzyjającą jego rozwojowi i odpoczynkowi, to wyzwanie dla wszystkich rodziców. Dlaczego nie zdecydować się na naklejki w pokoju dziecka? Jakie wzory wybrać, gdzie i jak je umieścić? Wszystko, co musisz wiedzieć o naklejkach dla dziecka, znajdziesz tutaj.

Dekorowanie pokoju dziecka naklejkami może przynieść dużo radości, tworząc jednocześnie zabawną atmosferę. Naklejki dla świata maluchów często składają się z jasnych, pastelowych kolorów. Zazwyczaj przedstawiają one zwierzęta lub elementy przyrody o prostych kształtach i konturach. Możesz wybrać swoje naklejki spośród różnych modeli:

Podstawowe wzory:

  • Zwierzątka – niezwykłe i magiczne zwierzęta a nawet cały zaczarowany las stworzą wyjątkową atmosferę w pokoju.
  • Tablice – we wszystkich kształtach i rozmiarach, po których można pisać kredą i wymazywać bez końca, tak jak na prawdziwej tablicy.
  • Personalizowane naklejki z imieniem Twojego dziecka

Możesz również stworzyć motyw przewodni dla pokoju dziecka, wybierając konkretne naklejki na ścianę dla dzieci. Dzięki produktom zaczerpniętym z kreskówek lub bajek dla dzieci, wprowadzisz do pomieszczenia magię wprost ze snów Twojego dziecka. Jedną z najbardziej popularnych postaci w dziecięcych sypialniach jest bez wątpienia Mały Książę i jego wierny towarzysz lis.

Gdzie umieścić naklejki w pokoju dziecka?

Ozdoby takie jak gwiazdki i księżyc sprawdzą się świetnie na suficie bądź w okolicy łóżka. Można też umieścić kilka chmurek lub promieni słońca tuż nad zagłówkiem. Innym pomysłem, który z pewnością spodoba się Twojemu maluchowi jest stworzenie linii małych postaci, zwierząt lub innych, tak, żeby znajdowały się one na podobnej wysokości, co wzrost twojego dziecka, na części lub na całej długości ściany. Wspaniałe naklejki na ścianę, znajdą swoje miejsce również przy drzwiach sypialni. Naklejka z imieniem dziecka na zewnętrznej stronie drzwi to klasyka w wystroju malucha.

naklejka

Jak umieścić naklejki w pokoju dziecka?

Naklejanie naklejek w pokoju dziecka jest stosunkowo proste. Choć przyda się cierpliwość i precyzja, aby uniknąć tworzenia się pęcherzyków powietrza, widocznych na powierzchni. Weź szpatułkę lub kartę kredytową, ściereczkę i nożyczki. Naklejki na ścianę mogą być różne; pełne jak plakat lub z wyciętymi przestrzeniami: te ostatnie są trudniejsze do zastosowania i wymagają jeszcze więcej uwagi, aby uzyskać gładką powierzchnię. Pamiętaj, żeby nie nakładać naklejek na świeżo pomalowaną ścianę i odczekaj parę tygodni! 

Odkurz ścianę suchą ściereczką i zwizualizuj sobie położenie naklejki (w razie potrzeby zaznacz ją), następnie:

  • Odklej podkład z tyłu naklejki, który zazwyczaj jest biały i grubszy;
  • Jeśli naklejka jest duża, nie należy usuwać całego podkładu od razu;
  • Ostrożnie umieść górną część naklejki na ścianie i stopniowo przejeżdżaj szpatułką po powierzchni, aby ją docisnąć.
  • Gdy naklejka będzie już całkowicie przyklejona do powierzchni, usuń przezroczystą folię ochronną i gotowe!

Stworzenie harmonijnego i magicznego świata w pokoju Twojego dziecka jest teraz dziecinnie proste! Więc nie czekaj i odmień pokój swojego dziecka jeszcze dziś! A jeśli szukasz dekoracji ściennej jako prezent na urodziny sprawdź jak wyprawić urodziny dla dziecka!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here