Skrajne temperatury stanowią nie lada wyzwanie dla rodziców w kwestii wyboru ubioru dla malucha. Pragniemy dla dzieci komfortu, co jest trudne do osiągnięcia przede wszystkim dlatego, że często ciężko odgadnąć ich niewyartykułowane potrzeby. Rodzice więc stają na głowie, aby zadbać jednocześnie o wygodę, bezpieczeństwo i estetykę, wybierając ubranka dla niemowlaka na lato i zimę.

Chcąc ułatwić Ci dokonanie wyboru, przygotowaliśmy dla Ciebie garść informacji, które będą stanowiły cenne wskazówki podczas zakupu odpowiednich części dziecięcej garderoby! Całą garderobę dla swojego maluszka znajdziesz na stronie https://bobaskowo.sklep.pl/.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru letnich ubranek dla niemowląt?

Po pierwsze – na materiał. Oprócz skoncentrowania się na odpowiednim rozmiarze, grubości tkaniny czy wygodnym kroju ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na skład materiału, z którego wykonany jest dany produkt. Ciało malucha jest bardzo delikatne i podatne na podrażnienia, najłagodniejsze będą dla niego materiały naturalne, a należą do nich np. bawełna, len oraz tkanina bambusowa. Zaletą ubranek wykonanych z tych surowców jest dobre odprowadzenie wilgoci, które zapewni Twojemu dziecko odpowiednią termoregulację i zapobiegnie przepoceniu, które prowadzić może do powstawania odparzeń czy ewentualnego przeziębienia. Naturalna tkanina ze względu na swą miękkość i delikatną fakturę to również gwarancja wysokiego komfortu dls niemowlaka. Do składu ubranek często dodana jest niewielka ilość elastanu lub poliestru, aby produkt był bardziej elastyczny, mniej się gniótł, a zarazem był wygodniejszy w utrzymaniu w czystości dla rodzica. Na naszej stronie internetowej czeka na Ciebie szeroki wybór ubranek dla niemowląt na lato ze składem, który spełni Twoje oczekiwania i wymagania delikatnej skóry maluszka!

Pozostając w temacie materiałów, podrzucamy Wam małą, przydatną wskazówkę – bardzo często zaleca się ubierać maluszka na spacerze w jedna warstwę więcej niż samego siebie, ponieważ podczas snu spowolnione zostają procesy życiowe, a temperatura nieznacznie spada. Jeśli zatem Twój maluch przesypia większość spaceru, zdecyduj się na dodatkową warstwę odzieży dla niego.

Bezpieczeństwo

Noworodek to oczko w głowie świeżo upieczonych rodziców. Nie dziwi zatem fakt, że zwracają oni szczególną uwagę na bezpieczeństwo swojej pociechy. Aby móc ubranka dla dzieci uznać za bezpieczne, powinny one posiadać odpowiednie certyfikaty, które mają na celu poświadczyć, że dany produkt spełnia wszystkie normy. Aktualnie coraz więcej produktów odzieżowych dla niemowlaków posiada odpowiedne oznaczenia, zapewniające o wysokiej jakości materiałów dostosowanych do potrzeb najmłodszych. W naszym sklepie znajdziesz letnie ubranka dla noworodka polskich producentów takich jak Mrofi, Nicol czy Pinokio. Są to marki posiadające odpowiednie certyfikaty jakości i bezpieczeństwa, oferują zatem produkty godne zaufania.

Wygoda

Ostatnia – choć niemniej ważna – kwestia to wygoda. Dziecko jest ciekawe świata, dynamicznie się rozwija, zatem, aby zapewnić mu komfort ruchu, istotny jest wybór wygodnych ubranek, które nie będą go w żaden sposób ograniczać ani krępować.

Letnie ubranka niemowlęce na cieplejsze i chłodniejsze dni

Jakie letnie ubranka dla niemowlaka będą najlepsze podczas upałów? Gdy termometr wskazuje powyżej 20°C warto zadbać o bawełniane body, które dobrze odprowadzi wilgoć, oraz przykrycie głowy z naturalnej tkaniny, by chronić główkę dziecka przed słońcem.

Lato potrafi jednak zaskoczyć nas także niskimi temperaturami, które wymagają szybkiego dostosowania się do zmiennych warunków pogodowych. Gdy temperatura spada poniżej 18°C, warto zaopatrzyć dziecko na spacer w trzy warstwy. Body z długim bądź krótkim rękawem będzie stanowiło dobrą bazę, a więc warstwę pierwszą. Druga warstwa to półśpiochy, długie spodnie, dresy, bluzki, bluzy – wszystko to, co chroni przed chłodem. Jeśli zapowiada się deszcz lub wiatr, lekkie, oddychające kurteczki ochronią ciało Twojego dziecka sprzed przepoceniem i przewianiem.

Podsumowując, wybór ubranek dla niemowlaka to ważna decyzja! Komfort Twojego dziecka podczas codziennego odkrywania świata wspiera jego rozwój. Mamy nadzieję, że tych kilka praktycznych wskazówek, które dla Ciebie przygotowaliśmy w sklepie https://bobaskowo.sklep.pl/kategoria-produktu/ubranka-niemowlece, ułatwi Ci znalezienie produktów skrojonych na miarę potrzeb Twojego malucha!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here