Idealne urodziny dla dzieci to prawdziwe wyzwanie. Dzieci mają wiele marzeń i oczekiwań, którym ciężko sprostać. Jednak zawsze trzeba próbować, bo przecież nie ma nic cenniejszego niż szczery uśmiech dzieci. Musisz, więc wiedzieć na co zwracać uwagę, kiedy urządzasz urodziny dla dzieci?

Zainteresowania dzieci

Bardzo ważne jest żebyś wiedział, czym dokładnie interesuje się Twoje dziecko. Musisz wiedzieć, jakie bajki lubi, jakiej drużynie kibicuje albo jaki sport chciałby uprawiać. Dzięki temu będziesz mógł urządzić świetną imprezę tematyczną, której tematem przewodnim będzie właśnie to największe zainteresowanie.

Pamiętaj jednak, by było ono dość uniwersalne. Tak, by wszystkie zaproszone dzieci czuły się na imprezie dobrze. Przykładowo, jeśli na urodzinach Twojej córki będą obecni także chłopcy to pamiętaj, żeby nie wszystko przygotować w odcieniach cukierkowatego różu.

Godzina

Dokładną godzinę uroczystości wyznacz uwzględniając wiek dzieci. W przypadku młodszych dzieci lepsze będą godziny popołudniowe, starszych – późne popołudnie i wieczór. W niektórych przypadkach możesz sobie nawet pozwolić na urodziny, które będą trwały cały dzień.

Koniecznie wybierz termin w dniu wolnym od nauki. Wtedy będzie w nich mogło wziąć udział więcej gości. Co ważne, nie powinieneś organizować urodzin w czasie wakacji. Frekwencja na nich zazwyczaj jest mniejsza niż na tych organizowanych w czasie roku szkolnego.

Jeśli Twoje dziecko ma urodziny w lipcu, to po prostu możesz zorganizować je wcześniej – w czerwcu lub później – we wrześniu. Dzięki temu wszyscy znajomi malucha powinni być dostępni.

Dostępna przestrzeń a ilość uczestników

Musisz też pamiętać, by na urodziny dla dzieci nie zapraszać więcej uczestników niż powierzchnią jaką dysponujesz. 15 dzieci na 20 metrach kwadratowych? To raczej zły pomysł. Jeśli, więc masz mało miejsca w domu, to albo ogranicz ilość zaproszeń albo przenieś zabawę do lokalu.

Jego wielkość dobierz także w zależności od liczby uczestników spotkania. Jeśli planujesz duże i huczne urodziny, to goście mogą nie zmieścić się w pobliskim, małym bistro. Zanim zaczniesz szukać dobrego miejsca na imprezę, zapytaj swojego dziecka o to, ile osób chciałoby zaprosić na swój specjalny dzień.

Artykuł przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here