Dzieci a sport. Jaki rodzaj aktywności będzie dla nich najlepszy? Podpowiadamy, gdzie zapisać dziecko na zajęcia

0
645

Dzieci są bardzo aktywne w fazie swojego rozwoju. Pomagają im w tym zajęcia z wychowania fizycznego w szkołach, koledzy z podwórka, którzy wymyślają różne zabawy, ale również rodzice, którzy zaprowadzają je na treningi. Z reguły w naszym kraju jest to piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna, lekkoatletyka czy pływanie. I właśnie na tej ostatniej dyscyplinie skupimy się w tym artykule. Pływanie niesie za sobą wiele korzyści nie tylko dla dzieci, ale także dorosłego człowieka. Wspomaga układ oddechowy, pobudza układ krążenia czy koryguje wady postawy. Poznaj więcej zalet tego sportu.

Sport to zdrowie. Zapisz dziecko na lekcje pływania

Dlaczego warto nauczyć dziecko pływać? Po pierwsze uwielbiają one zabawę w wodzie. Rodzice od najmłodszych lat zabierają swoje pociechy na baseny, jeziora czy na ciepłe wakacje nad morzem. Basen jest więc aktywnością fizyczną, do której warto przekonać nasze dziecko. 

Spędzanie wielu godzin przed komputerem lub w ławkach szkolnych powoduje wadę postawy, m.in. skrzywienie kręgosłupa. Systematyczne zajęcia na basenie pomagają poradzić sobie z tym problemem. W tym wypadku będzie to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Pływanie jest najlepszą formą poprawy sylwetki dziecka. Nauka pływania dla dzieci Warszawa w szkole pływania, pomoże maluchowi oswoić się z wodą pod wodzą profesjonalnych instruktorów. 

Ogólnorozwojowa, wszechstronna i bezpieczna aktywność fizyczna

Warto pamiętać, że każdy sport jest dla dzieci dobry. Powoduje, że zmuszamy je do ruchu, co w obecnych czasach jest niezwykle trudne. Wolą one spędzać czas przed komputerem, telewizorem lub smartfonem. Grać w gry i oglądać filmy, które niekoniecznie mają na nie dobry wpływ. Jedną z zachęt do uprawiania sportu przez dzieci są idole. Dzięki dużej popularności piłkarza Roberta Lewandowskiego czy sukcesów w tenisie Agnieszki Radwańskiej i Igi Świątek, wzrosła nieco popularność tych dyscyplin. To jednak za mało. 

Szkoła pływania Swimple stara się to zmienić poprzez atrakcyjną formę zajęć nauki pływania. Organizuje m.in. obozy letnie i zimowe dla dzieciaków, aby mogły jednocześnie zdobywać nowe umiejętności i czerpać z nich radość. 

Pozostałe korzyści z pływania 

Zalet jest wiele. Dlatego do tych wyżej wymienionych, należałoby zaliczyć jeszcze przynajmniej kilka. Pływanie angażuje praktycznie wszystkie partie mięśni i dzięki niemu utrzymywana jest prawidłowa postawa ciała w wodzie. Z racji tego, że mięśnie są w ciągłej pracy, wzmacniamy, m.in. mięśnie brzucha, grzbietu, ramion czy nóg. Pływanie jest także sposobem na spalanie nadmiernej ilości kalorii. W ciągu godziny można nawet spalić 800 kcal.

Połączenie przyjemnego z pożytecznym u dzieci jest nie lada wyzwaniem. Rodzice mogą próbować zaszczepić u dziecka przysłowiowego “bakcyla” zabierając go na poszczególne sporty. Bez względu na to, czy będzie to piłka nożna lub pływanie, sport, oprócz korzyści zdrowotnych, kształtuje charakter i chęć rywalizacji, które mogą przydać się dziecku w życiu dorosłym. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here