Nowoczesne kobiety stawiają przede wszystkim na wygodę. Dotyczy to głównie codziennych sytuacji, ale także podczas ważnych wyjść chcą czuć się dobrze i swobodnie. Powstaje wobec tego zasadnicze pytanie – czy obecnie jakakolwiek biżuteria ma rację bytu? I czy zegarek na rękę można zaliczyć do biżuterii?

Co rozumiemy pod hasłem „biżuteria”?

Teoretycznie wszyscy to wiemy. Ale czy na pewno? Warto w tym miejscu cofnąć się w czasie, prześledzić pokrótce historię biżuterii i dowiedzieć się, jaką pełniła funkcję.

Zacznijmy od tego, co w ogóle oznacza słowo „biżuteria”. Otóż francuskie bijouterie pochodzi od bijou, co oznacza klejnot. Biżuterią można ozdabiać zarówno ciało, jak i strój. Pierwsza biżuteria liczy blisko 100 tys. lat, a jej rolę pełniły przedziurawione muszle. Ozdobom tym daleko do współczesnych arcydzieł, ale znalezisko to dowodzi, że już wówczas istniała potrzeba ozdabiania ciała.

Biżuteria może stanowić nie tylko ozdobę, bowiem jak teraz, tak i dawniej pełniła także funkcję użytkową, jak na przykład różnego rodzaju broszki, klamry i spinki. Rodzaj i ilość posiadanych ozdób mogły informować między innymi o statusie społecznym ich właściciela. Choć biżuteria kojarzy się nam głównie z kolczykami, pierścionkami czy naszyjnikami, zaliczane są do nie również inne elementy, jak chociażby zegarek i spinki do mankietów. Bo pamiętajmy o tym, że biżuteria, choć obecnie jest rzeczywiście domeną kobiet, ma też swoją męską odsłonę.

Zegarek – modny dodatek, który warto mieć!

Odpowiadając na pytanie zadane w temacie – tak, zegarek jak najbardziej może pełnić rolę biżuterii. Do tego jest to biżuteria bardzo praktyczna. Właściwie dobrany zegarek może stanowić (w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć) subtelne dopełnienie stylizacji lub grać pierwsze skrzypce i przyciągać wzrok. Z powodzeniem możemy dobrać czasomierz zarówno do kreacji wieczorowych, eleganckich kreacji na co dzień lub tych bardzo luźnych, sportowych.

Współczesne zegarki, jak np. zegarek Baby-G znanej i cenionej marki Casio, oferują rozmaite przydatne funkcje, jak chronograf, kalenadarz, bluetooth, krokomierz, alarm i wiele innych. To propozycja dla nowoczesnych, pewnych siebie kobiet, które lubią wyglądać dobrze i czuć się swobodnie w każdej sytuacji. Nikt bowiem nie powiedział, że biżuteria nie może być wygodna i solidna zarazem!

Zalety zegarka

Jak zostało już nadmienione, biżuteria nie musi być wyłącznie ozdobą. Może stanowić bardzo praktyczny element stroju. Zegarek obecnie nie jest już tylko zegarkiem – przyrządem, który wskazuje aktualny czas. Mnogość funkcji, jakie może posiadać tak niewielki przedmiot, sprawia że to prawdziwe centrum zarządzania – niczym smartfon.

A skoro już o tym mowa… Wiele osób uważa, że zegarek to rzecz zupełnie zbędna. Bo po co on komu, skoro godzinę można sprawdzić na wyświetlaczu telefonu? Można, ale nie w każdej sytuacji! Nie wypada tego robić ostentacyjnie np. podczas ważnego spotkania. Mając czasomierz na nadgarstku, wystarczy tylko dyskretnie spojrzeć. Znacznie łatwiej zerknąć na zegarek także podczas intensywnego joggingu, trekkingu w górach czy… pływania! Nowoczesne zegarki, jak Zegarek Baby-G, są wodoszczelne, a do tego wyposażone w system wstrząsoodporny. Taki produkt to produkt dla wymagających. Dla każdego, kto ceni sobie jakość i niezawodność w każdym aspekcie.

Bez cienia wątpliwości warto posiadać przynajmniej jeden zegarek w swojej kolekcji biżuterii, bo jest to dodatek, bez którego ciężko się obejść, kiedy już przekonamy się, jak jest przydatny!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here