Często krążą mity, iż kobieta w ciąży jest podatna na wiele szkodliwych czynników podczas wizyt u kosmetyczki czy w spa. Prawdą jest, że kobiety w tym wyjątkowym stanie powinny uważać na siebie i dziecko wybierając bezpieczne miejsca. To czy i jakich skorzystają usług kosmetycznych zależy od samopoczucia i zaleceń lekarza prowadzącego ciążę.

Jakie zabiegi kosmetyczne dla kobiet w ciąży w Warszawie?

Ciąża to nie choroba, a stan fizjologiczny, który wpływa znacząco na nasz organizm i dlatego tak ważny jest wypoczynek. Często podczas ciąży kobiety doznają wiele uciążliwości takich jak ból karku, kręgosłupa czy pojawiające uciążliwości ze zmianami skórnymi. Na przeciw przyszłym mamom borykającym się z tymi dolegliwościami zostały dedykowane zabiegi kosmetyczne.

W Warszawie oraz w większych miastach przyszłe mamy mogą skorzystać z usług kosmetycznych w salonach urody marek kosmetycznych takich jak: Dr Irena Eris, Dermika, Clarnis. 

Najbardziej polecane zabiegi przez mamy to:

  • masaże manualne dla kobiet w ciąży- relaksacyjne na kark, szyję i nogi,
  • peeling z cukru trzcinowego,
  • hydromasaże,
  • maski odżywcze na twarz z żurawiny, ogórków.

Programy oferujące zabiegi kosmetyczne dla kobiet w ciąży w Warszawie są bogate w relaksacyjne masaże dla opuchniętych nóg oraz dla rozstępów. Takimi programami zachęcają salony urody kobiety, które chcą poczuć się piękne i lekko w trakcie ciążowych problemów. Masaże ciała oraz zabiegi związane z odprężeniem nóg oferują gabinety dr Irena Eris, gdzie przygotowane są pakiety dla mam z brzuszkami.

Dlaczego warto wykonywać zabiegi kosmetyczne będąc w ciąży?

Kobiety w ciąży w pierwszym oraz przede wszystkim w drugim trymestrze, to jak od 3. do 6. miesiąca mają problemy z pierwszymi rozstępami, dlatego warto uelastycznić i odżywić skórę w tym okresie i poddać się zabiegom przygotowującym ciało na zmiany ciążowe. Kolejnymi przyjemnymi zabiegami mogą być manicure oraz pedicure u kosmetyczki, jednak najlepiej wykonywać je naturalnymi sposobami. To samo dotyczy wizyt u kosmetyczki na zabiegi skórne na twarzy.

Jakich zabiegów kosmetycznych unikać?

Nie zaleca się, a nawet przestrzega kobiety w ciąży przed wizytami w solarium, ponieważ jest to bardzo silne promieniowanie ultrafioletowe (UVA i UVB), które przedostaje się przez skórę i łożysko, gdzie rośnie przyszły maluch. Podobnie z zabiegami laserowymi. W okresie ciąży i karmienie nie zaleca się używać aloesu oraz kwasu hialuronowego w dużych ilościach, dlatego najlepiej wykonywać proste maseczki na odbudowę komórek skórnych, mające na celu odżywienia skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here