Lato to czas wypoczynku, zabaw na świeżym powietrzu i kąpieli słonecznych. W tym czasie także dzieci chętniej i dużo częściej przebywają na świeżym powietrzu. A jak wiadomo – ruch to zdrowie. Aby jednak zabawa na dworze była w pełni bezpieczna, warto skutecznie chronić dziecko przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Jak ubierać dziecko podczas upałów?

Powszechnie wiadomo, że skóra człowieka potrzebuje ochrony przed słońcem. Skóra małych dzieci nie jest jeszcze dobrze rozwinięta, dlatego potrzebuje wyjątkowego podejścia. Pamiętajmy, że podczas ostrego słońca powinniśmy całkowicie zrezygnować ze spacerów, szczególnie jeśli chodzi o małe dzieci – niemowlaki i noworodki. Ich skóra bowiem jest nawet do trzech razy cieńsza od skóry dorosłego człowieka. Głównie ze względu na to, może ona ulec szybkiemu przesuszeniu i podrażnieniu. Z tego powodu, warto wiedzieć i mieć świadomość tego, jak dbać o delikatną skórę dziecka i jak skutecznie ją chronić.

Ważne są zarówno preparaty zewnętrzne, stosowane bezpośrednio na skórę dziecka, jak również ubrania. Idąc z dzieckiem na spacer, warto więc wybierać bluzki, spodenki, czapki czy sukienki, które będą stanowić właściwą ochronę przeciwsłoneczną. Zadbaj o to, aby podczas upałów dziecko miało na sobie czapkę, najlepiej z daszkiem lub kapelusz. Czapki dla dzieci skutecznie zabezpieczą głowę dziecka, ale także dodatkowo – kark i szyję. Idealnie sprawdzą się także kapelusze z dużym rondem. Dla młodszych dzieci, także warto wybrać odpowiednie nakrycie głowy – kaszkiet niemowlęcy będzie pełnił funkcję ochronną, a dodatkowo – jest to element niezwykle modowy, na czym również zależy niektórym mamom. Czapka dla dziecka powinna jednak pełnić przede wszystkim funkcję ochronną.

Jak chronić dziecko przed słońcem?

Pamiętaj, że ubrania dla dzieci na lato powinny być przede wszystkim wygodne i przewiewne. Dobrym pomysłem będzie więc wybór ubrań z naturalnych, przewiewnych materiałów. Najlepiej, aby spodenki miały długie nogawki, a bluzeczki – długi rękaw. W lato jednak ciężko jest ubierać całkowicie zabudowane ubrania. Kiedy odkrywamy ciało dziecka, należy je posmarować odpowiednio dobranym kremem z filtrem, który zapewni dziecku ochronę przed promieniami UVA i UVB. Warto o tym pamietać, podczas letnich wypraw.

Krem z filtrem – dobre nawyki od najmłodszych lat

Promieniowanie słoneczne jest niezwykle szkodliwe dla nas wszystkich, także dla dorosłych. Warto więc przez cały rok, a szczególnie latem używać kremów z filtrem. Podczas najgorętszych miesięcy, ochrona ta powinna być najwyższa. Niezależnie od tego, czy przebywamy na świeżym powietrzu, czy w domu – należy używać preparatów ochronnych. Promieniowanie słoneczne jest szkodliwe, nawet wówczas, gdy przenika ono przez szybę!

Ochrona przeciwsłoneczna powinna więc być nawykiem, który wpajamy dziecku od najmłodszych lat. Dziecko uczy się także poprzez naśladowanie. Dajmy dziecku dobry przykład i sami również stosujmy preparaty z ochroną przed promieniowaniem słonecznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here