Zabawki, które bawią oraz uczą – wybór edukacyjnych zabawek dla dzieci

Aby dzieci, mogły spędzać swój czas jednocześnie bawiąc się oraz ucząc, gry edukacyjne to coś, co z pewnością sprosta temu zadaniu. Jednak, aby tak skonstruowane zabawki były atrakcyjne dla najmłodszych, nauka poprzez ich zabawę nie może być nudna. W innym przypadku nowa zabawka otrzymana od rodziców, która miała oprócz zabawy zapewniać rozwój dziecka, szybko wyląduje w kącie.

Zabawki edukacyjne dla najmłodszych

Dzieci, które posiadają mniej niż roczek również poprzez zabawę mogą stać się uczniami. Jednym z takich przykładów zabawki dla niemowlaków jest mata edukacyjna. Mata przygotowana dla maluchów jest bardzo miękka oraz przede wszystkim bezpieczna podczas pobytu w niej niemowlaka. Mata edukacyjna oprócz wygodnego legowiska dla malucha posiada również specjalną konstrukcję, do której dołączone są zabawki w postaci maskotek czy grających elementów. Tak zaprojektowana mata dla dziecka zachęca między innymi maleństwo do gimnastyki. Zwisające postacie wzbudzają dziecięcą ciekawość, przez co maluch próbuje o własnych siłach dotknąć wybranego przez siebie przedmiotu. Mata edukacyjna świetnie sprawdza się do zwiększania motoryki dziecka.

Zabawki edukacyjne dla dzieci w wieku od 1 do 3 roku życia

Przykładem zabawek dla dzieci w tym wieku są bardzo często zabawki interaktywne. Gdy dziecko raczkuje oraz coraz chętniej poznaje świat stojąc na dwóch nogach warto zadbać o rozwój motoryczny, manualny, ale i również muzyczny, logiczny, czy wyobraźnię dziecka. Jednym z takich przykładów zabawki, która sprawdzi się do kształtowania wszystkich wymienionych aspektów rozwoju dziecka jest interaktywna kostka. Tego typu zabawka posiada elementy muzyczne oraz służy do rozwiązywania logicznych zadań. Bardzo często kostka posiada wbudowany specjalną wskazówkę, dzięki której dzieci mogą się uczyć nazw zwierząt, ich odgłosów czy sylwetek.

Zabawki edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym

Pewnie każdy z nas kojarzy dziecięcą, czarną tablicę do pisania kredą. Tego typu zabawka dla dzieci nadal jest aktualna, tym bardziej jeśli mowa o zabawkach edukacyjnych. Tablica to świetny przyrząd do rysowania, ale i również do nauki pisania oraz poznawania cyfr oraz liter. Dziecięca tablica to również zabawka, na której dzieciaki mogą tworzyć rysunki, przez co niewątpliwie rozwijają w ten sposób swoją kreatywność raz zdolności manualne. W sklepach prócz zwykłej tablicy do pisania kredą znaleźć można modele, które w swoim zestawie posiadają również tablicę magnetyczną oraz papier, po którym można tworzyć obrazki za pomocą zwykłych kredek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here