Zostałaś niedawno mamą? Jest to wyjątkowy czas dla Ciebie i dziecka. Cały czas coś się dzieje, a Ty musisz sprostać często niełatwym zadaniom i przybierać różne role. Jeżeli urodziła Ci się córeczka, chciałabyś dać jej zapewne jak najlepszy przykład w byciu kobietą. Pokazujesz jej świat poprzez zabawę, organizujecie razem przyjęcie dla przyjaciół, bawicie się lalkami, wspólnie dekorujecie jej pokój. To nic dziwnego, że chcesz zbudzić u niej poczucia piękna i estetyki, które sama posiadasz. Jest przy tym wiele zabawek i sposobów, które mogą Ci w tym pomóc.

Baw się i stwarzaj swój świat

Dzieci mają niezwykle ogromną wyobraźnię. Nie dość że są niezwykle ciekawe świata, to potrafią też wykreować swój własny. Jest to bardzo ważna cecha, która uczy je kreatywności i poszerza intelektualnie. To dlatego tak ważne, aby miały możliwość bawienia się zabawkami, które nie tylko uczą, ale też pozwalają na dużo swobody. Jeżeli masz córeczkę, zapewne uwielbia bawić się lalkami. Dzięki nim uczy się jak traktować samą siebie, jako kobietę. Tak samo jak Ty się czeszesz, ubierasz itd., dziecko powtarza te czynności na zabawce. Być może warto, abyś przyjrzała się temu bardziej. Zwykłe ubranka dla Barbie mogą być okazją na nauczenie córeczki ubierania się. Jeżeli macie z tym problem co rano, to może właśnie masz dobry argument, aby skłonić dziecko do samodzielnego założenia na siebie ubrań, albo też żeby było bardziej chętne do przymierzania ubrań w sklepie. Zachęć ją tym, że może dzięki temu poczuć się jak prawdziwa księżniczka, że może być tak samo piękna jak ukochana Barbie. Na pewno dzięki temu, córeczka będzie miała więcej zapału na wspólne zakupy czy poranną toaletę.

Poczuj styl już teraz

Zawsze chciałaś, aby Twoje dziecko wyrosło w przyszłości na wspaniałą i piękną osobę. O poczucie smaku i estetyki należy zadbać od samego początku, aby naprowadzić naszego potomka na właściwe tory. Wzbudź w nim poczucie piękna. Można to zrobić na wiele sposobów. Zabieraj dziecko do ładnych miejsc, ogrodów, niech czuje wokół siebie harmonię. W trakcie zabawy nawet ubranka dla Barbie mogą się okazać dobrym przykładem na styl. Pokaż jak ważny jest wizerunek na tym przykładzie. Takie działania zaowocują potem w przyszłości. Niepozorne rzeczy, jak te ubranka dla Barbie czy zadbany pokój, mogą stać się dobrą lekcją. Staraj się być dla córki najlepszą kobietą, ale zachowaj jednocześnie swój styl i bądź naturalna. To bardzo ważne, gdyż dziecko szybko wyczuje fałsz i na pewno nie pójdzie taką nieprawdziwą drogą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here