Dzieci w każdym wieku uwielbiają zabawki. Od najmłodszych lat rozwijają ich umiejętności motoryczne i intelektualne. Oczywiście nie każda zabawka nada się dla każdego dziecka. A więc, jakie zabawki dla dzieci warto kupować?

Maluszkom zdecydowanie nie są potrzebne żadne zabawki wydające dźwięki czy w jaskrawych kolorach. Noworodki widzą tylko trzy podstawowe kolory: czarny, biały i czerwony, dlatego warto zaopatrzyć się w książeczki kontrastowe z dużymi obrazkami tylko w tych kolorach.

Gdy maluszek podrośnie można posunąć się o krok dalej i kupić grzechotki, piszczałki czy gryzaczki na wychodzące i bolesne ząbki. Dziecko może przekładać sobie z rączki do rączki zabawkę, a przy tym rozwijać swoją motorykę. Można kupić również również kule o różnych strukturach, które dostarczają dziecku różnych wrażeń dotykowych. Gryzaki pozwolą na uśmierzenie bólu dziąseł. Warto kupić gryzak wodny, który można schłodzić w lodówce. Zimniejszy jest skuteczniejszy.

Około 6 miesiąca życia dziecka można zacząć już kupować zabawki wydające dźwięki i w szerszej gamie kolorystycznej. Idealnie sprawdzą się zabawki, które się poruszają, a tym samym zachęcają dziecko do pełzania, a później do raczkowania. Świetnym rozwiązaniem są też zabawki wydające dźwięki naśladujące zwierzęta czy śpiewające piosenki. W tym wieku dziecko może również wybrać swoją ulubioną przytulankę, bez której nigdzie się nie ruszy. Może to być zwykły pluszak lub robiony na szydełku.

Dzieci powyżej pierwszego roku życia zazwyczaj chodzą już samodzielnie. Zabawka dla dziecka w tym wieku powinna być do niego dostosowana. Idealnym rozwiązaniem będzie np. kotek, który chodzi na smyczy. Interaktywne zabawki najbardziej interesują takie dzieci. Możemy rozważyć też kupno wózka i lalki. Dzieci w tym wieku są bardzo opiekuńcze.

Z kolei dzieci starsze od trzeciego roku życia możemy rozwijać pod kątem kreatywności i kupić im ciastolinę, z której wspólnie można zrobić piękne rzeczy. Nadal będą królowały u nich pluszaki i lalki, ale warto rozwijać dziecko poprzez plastyczne zabawy i różne eksperymenty. Dzięki temu w dziecku rozwinie się chęć nauki i poznawania świata.

Pomysłów na zabawki jest mnóstwo, ale to od nas zależy co wybierzemy dla swojego dziecka. Można zakupić zabawki stacjonarnie, ale tez można to zrobić przez internet. Istnieje wiele sklepów, np. sklep z zabawkami dla dzieci zuczek-zabawki.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here