Depilacja bywa mało przyjemną czynnością dla wielu osób. Zwłaszcza, że po jej wykonaniu towarzyszy nam ogromny dyskomfort oraz inne nieprzyjemne objawy, takie jak wrastające włoski. Jak sobie z nimi radzić po depilacji? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/wrastajace-wloski-po-depilacji-jak-sobie-z-nimi-radzic/

Depilacja

Depilacja bywa niezbyt przyjemnym zajęciem dla osób, które po jej wykonaniu uskarżają się na wrastające włoski. Bardzo często powodują one swędzenie, ból, pieczenie, a także inne nieprzyjemne dolegliwości.

Wrastające włoski po depilacji to problem na tyle skomplikowany, iż powinno się również z nimi udać do dermatologa, który zadecyduje o tym, czy należy je leczyć lub ewentualnie jakich środków używać, by zniwelować nieprzyjemne dolegliwości. Wrastające włoski mogą również świadczyć o zapaleniu mieszka włosowego, a wówczas to dermatolog decyduje o dalszym leczeniu.

Jak sobie radzić z wrastającymi włoskami?

Wrastające włoski to ogromna zmora dla osób, które mają tę przypadłość. Chcąc sobie z nimi poradzić możemy zdecydować się na inne formy depilacji, niż te, które dotychczas praktykowaliśmy. Jeśli golimy się maszynką oraz pianką, wówczas warto spróbować kremów do depilacji, które są znacznie skuteczniejsze. Dodatkowo kremy do depilacji usuwają cebulki włosków, nie podrażniając skóry.

Na dzień przed depilacją możemy również wykonać peeling skóry oraz użyć odżywki do włosów, która je zmiękczy i przygotuje do golenia.

Po depilacji również powinniśmy zadbać o swoje włoski i skórę i odpowiednio ją nawilżyć. Do tego możemy wykorzystać specjalne preparaty, które łagodzą skórę po goleniu, a także nie powodują podrażnień, a łagodzą stan skóry.

Niektóre osoby również decydują się na punktowe usuwanie włosków, które wrastają w skórę pęsetą. Jest to dość bolesny zabieg, który może dodatkowo poranić nam czułe miejsca. Nie chcąc decydować się na ten zabieg możemy również pomyśleć o depilacji laserowej, która pozwoli nam raz na zawsze rozprawić się z niechcianym owłosieniem.

Przeczytaj też: https://pontipino.pl/jaki-trening-na-wewnetrzna-strone-ud/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here