Do grona najpopularniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, całkiem niedawno dołączyło szczotkowanie ciała na sucho. Tak naprawdę, nie jest to jednak żadna nowość. Zalety szczotkowania znane były już w starożytności, a tego typu masaż był uznawany za leczniczy. Przy pomocy szczotki do ciała można m.in. wygładzić skórę i oczyścić organizm z toksyn. Dlaczego jeszcze warto jej używać i jak wybrać najlepszą?

Sposób na cellulit i niedoskonałości

Lista korzyści płynących z regularnego stosowania szczotki do ciała jest naprawdę długa. Należy tu wymienić choćby właściwości detoksykujące – poprawnie wykonany masaż usprawnia przepływ krwi i limfy oraz pobudza usuwanie z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii. Poza tym jest to naturalny sposób na peeling – martwy naskórek złuszcza się, pozostawiając skórę gładką, rozświetloną i jędrną. Wiele osób szczotkujących ciało, zauważyło również, że można w ten sposób zmniejszyć widoczność cellulitu i rozstępów oraz poprawić napięcie naskórka. Co ważne, jest to także niezwykle przyjemny i prosty w wykonaniu zabieg, który można przeprowadzać w zaciszu własnego domu. Wystarczy tylko posiadać odpowiednią szczotkę, przeznaczoną właśnie do masażu ciała. Takiej wysokiej jakości, naturalne szczotki można znaleźć w tym miejscu: https://www.magicmug.pl/pl/114-szczotki.

Naturalne włosie – które będzie najlepsze?

Do szczotkowania ciała najlepiej wybierać szczotki wykonane z roślinnego włosia, które jest przyjemne w dotyku, a jednocześnie bardzo skuteczne. W sklepie Magic Mug można znaleźć szczotki z włókna agawy. Jest ono niezwykle efektywne oraz trwałe – na pewno posłuży przez długi czas. W jaki sposób masować ciało przy pomocy takiej szczotki? Zawsze należy pamiętać, że szczotkowanie rozpoczyna się od dołu (stóp i nóg), a ruchy powinny być wykonywane w kierunku serca. Nie mogą być przy tym zbyt intensywne, a ciało ma być czyste i suche. Szczotki do ciała nie można używać do masażu twarzy. Całe szczęście, w sklepie Magic Mug można znaleźć również specjalne szczotki do masażu i oczyszczania twarzy. Jak często powinno się je stosować? Codzienny rytuał szczotkowania przyniesie najlepsze efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here