Rozkochaj dziecko w aktywności fizycznej!

0
2278

Nie ma prostszego sposobu na poznawanie świata niż ciągły ruch. Aktywność fizyczna, zwłaszcza ta na świeżym powietrzu, skutecznie poprawia zdrowie i reguluje samopoczucie. Wpływa również korzystnie na rozwój psychospołeczny twojego dziecka. Niejako obowiązkiem rodzica zatem jest zapewnianie dziecku odpowiedniej ilości możliwości na aktywną eksplorację otoczenia. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości – jednym z najważniejszych zadań w życiu rodzica jest rozbudzenie ciekawości w małym człowieku. Na szczęście dzisiaj jest dużo sprytnych rozwiązań, które mogą ci pomóc. Jednym z nich jest rowerek Smart Trike, który zdążył skraść serca setek rodziców.

Rowerek Smart Trike – idealny na start

Zdecydowana większość z nas ze swojego dzieciństwa pamięta rowerek trójkołowy. Nie ma nic dziwnego w tym, że od pokoleń rodzice wybierają je dla swoich dzieci. Każdy kochający tata czy mama wie, że nie powinni hamować naturalnej potrzeby eksploracji w swoich maluchach. Ich zadaniem natomiast od zawsze było zadbanie o to, by były w jej czasie bezpieczne.

Współcześni rodzice mogą postawić na coś więcej. Rowerek trójkołowy Smart Trike to bowiem nie tylko podstawowy rowerek, który po chwili znudzi się dziecku. To połączenie rozwiązań, które zapewniają fantastyczną zabawę dla najmłodszych, ale jednocześnie dają spokój ich opiekunom. Jego główne zalety to nie tylko przystępna cena, bezpieczeństwo czy wysoka jakość wykonania. Najważniejsze jest bowiem to, że rowerek 8w1 rośnie wraz z twoim dzieckiem – na bieżąco dostosowuje się do jego zmieniających się potrzeb.

W pierwszych miesiącach rowerek Smart Trike skutecznie zastępuje spacerówkę. Aby jego użytkowanie było jeszcze wygodniejsze, daje możliwość odwracania siodełka przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Dzięki temu dziecko może utrzymywać kontakt wzrokowy z rodzicem lub podziwiać otaczający go świat. Delikatną skórę oraz oczy maluszka przed słońcem chroni specjalna budka z filtrem UV.

Rowerek 8w1 – jeden wybór na wiele lat

Na początku zastępuje wózek spacerowy, z biegiem czasu jednak przyjmuje postać rowerka trójkołowego, który daje coraz więcej niezależności dorastającemu przedszkolakowi. Oczywiście, zmiany następują stopniowo i są dopasowane do potrzeb dziecka na każdym etapie rozwoju. Rowerek Smart Trike został zaprojektowany tak, by w prawidłowy i bezpieczny sposób wspierać rosnące zainteresowanie światem malucha.

Rowerek 8w1

Choć na pierwszy rzut oka wszystkie modele rowerków trójkołowych dostępnych na rynku niewiele się od siebie różnią, ich zakupu nie powinno się dokonywać pochopnie. Najważniejsze jest bowiem właściwe dopasowanie – do wieku, wzrostu, wagi oraz predyspozycji dziecka. Oprócz tego istotny jest design – każda zabawka powinna podobać się zarówno rodzicom, jak i maluchowi. Dlatego warto zwrócić uwagę na rowerek trójkołowy Smart Trike. Na tle innych wyróżnia się niebanalnym wyglądem, ale to tylko jedna z jego głównych zalet, dzięki którym kradnie serca setek rodziców. Co powinno być dla ciebie ważne, gdy wybierasz tego rodzaju zabawkę?

Ogromne znaczenie mają predyspozycje twojego dziecka – weź pod uwagę to, ile siły będzie w stanie włożyć w prowadzenie wybranego modelu. Na rynku dostępnych jest ich kilka – są rowerki trójkołowe z korbami na przednim kole, wyposażone w napęd łańcuchowy lub te, które dziecko odpycha stopami. Chociaż łączy je jeden cel, czyli rozwój umiejętności motorycznych dziecka, dzięki którym z biegiem czasu potrafi poradzić sobie z coraz bardziej skomplikowanymi pojazdami, niekoniecznie z każdym z nich w tej chwili da sobie radę. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest właśnie rowerek 8w1. Jako jedyny rośnie razem z dzieckiem, dostosowując się do jego możliwości na różnych etapach rozwoju. Najpierw zastępuje wózek, później napędzany jest siłą rodzica, a dopiero na końcu można dokręcić do niego pedały, by stery mogło przejąć dziecko.

Dla rodziców jednak największe znaczenie zawsze powinno mieć bezpieczeństwo dziecka. Warto podkreślić, że rowerek trójkołowy Smart Trike na każdym etapie o nie dba. Został wyposażony w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, ma także dołączony sztywny pałąk chroniący malucha przed wypadnięciem. W pierwszych miesiącach jego użytkowania główkę maluszka chroni wyściełany zagłówek. Wszystko po to, by jeszcze lepiej służyć wspólnym spacerom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here