Gdy kupujesz fotelik samochodowy dla dziecka, nie jesteś skazany na zmiany co kilka miesięcy. Możesz kupić coś jeszcze na etapie oczekiwania na poród i korzystać z wybranego rozwiązania przez następnych kilka lat. Jak to możliwe? Jeśli zdecydujesz się na fotelik RWF obrotowy, twoje dziecko zyska komfort i bezpieczeństwo do 4. roku życia. Ty natomiast będziesz cieszył się spokojnymi podróżami.

Obrotowy fotelik samochodowy do 4. roku życia

Wybór fotelika samochodowego dla dziecka nie jest wcale prosty i my to doskonale rozumiemy. Na czym się skupić? Co jest najważniejsze? Czy można mieć jednocześnie ładny i wygodny fotelik tyłem do kierunku jazdy do 4 lat? Pytań jest naprawdę sporo. Dlatego, aby nieco ci to ułatwić, przedstawiamy zalety, jakie ma w sobie fotelik RWF obrotowy.

  • Zapewnia twojemu dziecku bezpieczeństwo

Oczywiście, że zdecydowana większość fotelików 9-18 kg przechodzi przez testy zderzeniowe. Jeśli nie kupujesz ich w hipermarkecie, prawdopodobnie jakieś bezpieczeństwo zapewniają. Najlepszy obrotowy fotelik samochodowy do jazdy tyłem z łatwością zdaje testy zderzeniowe, a w najbardziej wymagającym teście Test Plus również wypada bardzo dobrze.

  • Jest bardzo praktyczny 

Tyle się o tym mówi, że fotelik RWF obrotowy jest bardzo funkcjonalny… Co to jednak naprawdę znaczy? Rodzice doceniają obrotowy fotelik samochodowy w momencie wkładania lub wyjmowania maluszka z samochodu. Szczególnie natomiast cieszą się ci, których dzieci niezbyt lubią podróżowanie. Dzięki możliwości odwrócenia siedziska zyskujesz nie tylko wygodę, ale przede wszystkim pewność, że pięciopunktowe pasy udało ci się zapiąć we właściwy sposób.

  • Fotelik RWF obrotowy doskonale dopasowuje się do dziecka 

Pamiętaj, że nie tylko noworodek potrzebuje stabilizacji i wsparcia ciała w trakcie podróży. Dziecko, które dopiero zaczyna swoją przygodę z przedszkolem, również. Dlatego warto zauważyć, że obrotowy fotelik samochodowy został wyposażony w specjalną wkładkę, dzięki której dopasowuje się do ciała malucha.

Nowoczesne technologie rewolucją na rynku

To, ile wątpliwości muszą rozwiewać na co dzień eksperci sprzedający foteliki do jazdy tyłem, naprawdę może zaskoczyć. Sporo rodziców wciąż tkwi w błędnych przekonania na ich temat. Na szczęście, zdecydowaną większość można bez trudu rozwiać, pokazując konkretne dane. Wciąż jednak rodzice nie wierzą, że fotelik RWF obrotowy zapewni ich maluchowi odpowiednią pozycję w czasie jazdy.

Fotelik RWF obrotowy

Tymczasem warto wiedzieć, że technologia i z tym sobie poradziła. Najnowsze foteliki samochodowe z obrotowym siedziskiem są wyposażone w instalację Universal Level Technology, która umożliwia dopasowanie ich do większości aut obecnych na rynku. Także tych, w których kąt nachylenia kanapy jest duży.

Głównym zadaniem, jakie ma fotelik RWF obrotowy jest odpowiednie absorbowanie energii w czasie zderzenia. Chodzi o to, by cała jego siła nie zatrzymała się na kruchym ciele dziecka. Dlatego tak ważne jest, by wybrany przez ciebie fotelik samochodowy do jazdy tyłem był wyposażony w specjalistyczny pochłaniacz energii i elementy absorbujące siły uderzenia. Najlepiej, jeśli będzie on umieszczony w zagłówku. W ten sposób chroni najbardziej wrażliwe części ciała dziecka.

Nie jest wcale łatwo wybrać najlepszy fotelik samochodowy dla dziecka. Okazuje się, że dokładnie wszystko może mieć znaczenie. Liczą się rozmiar, zastosowane w nim technologie, design i wiele innych. Na szczęście, nowoczesne obrotowe foteliki samochodowe wszystko to zapewniają na najwyższym poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here