Dawniej leczenie wad zgryzu związane było z koniecznością noszenia widocznych i niezbyt wygodnych aparatów ortodontycznych. Wiele osób czuło dyskomfort i rezygnowało z prostowania zębów. Dziś możemy zdecydować się na inne rozwiązanie – Invisalign. Invisalign umożliwia korektę wad zgryzu za pomocą przezroczystych, praktycznie niewidocznych i komfortowych w noszeniu nakładek.

Invisalign – co to?

Invisalign to, jak już wspomnieliśmy, przezroczyste, wykonane z termoplastycznego silikonu nakładki ortodontyczne, tak zwane alignery.

Aparat Invisalign to dwie nakładki – jedna zakładana  na łuk dolny, druga na łuk górny. Kształt i wielkość nakładek doładowywane są indywidualnie.

Jak działają nakładki Invisalign?

Nakładki wywierają nacisk na uzębienie i przesuwają zęby w bardzo delikatny i równomierny sposób. Kontrolowane są zarówno czas, jak i siła ucisku. Metoda Invisalign może być stosowana zarówno w przypadku drobnych, jak i poważnych wad zgryzu, na przykład takich, jak stłoczenia zębów, zgryz głęboki, szparowatość, zgryz krzyżowy, przodozgryz, zgryz otwarty i inne.

Nakładki należy nosić przez około 20 godzin na dobę, po 2 tygodniach nakładki trzeba wymienić na nowe, o lekko zmienionym kształcie. Leczenie trwa do czasu, aż każdy ząb znajdzie się we właściwym miejscu. Całkowity czas leczenia trwa od około 3 do 18 miesięcy,  w niektórych przypadkach może trwać dłużej.

Zalety Invisalign

Omawiane nakładki mają wiele zalet, wymienić tutaj możemy:

  • Nakładki są bardzo estetyczne i niewidoczne na zębach.
  • Omawiane nakładki ortodontyczne są dostosowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta.
  • Kolejną zaletą nakładek jest komfort użytkowania – nakładki są bardzo wygodnie, bez problemów można je zakładać i zdejmować. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza podczas posiłków – przed jedzeniem możemy zdjąć nakładki, a po skończonym posiłku założyć. Z nakładek można też zrezygnować w przypadku ważnych uroczystości.
  • Nakładki nie mają metalowych elementów, są wykonane są z przyjemnego silikonu, a to również podnosi komfort użytkowania.
  • Invisalign działa już od pierwszych chwil noszenia, a dzięki temu czas leczenia jest krótszy niż w przypadku tradycyjnych aparatów. Znaczące efekty można zaobserwować już po pierwszych tygodniach.
  • Nakładki są łatwe w utrzymaniu w czystości.
  • Osoba nosząca nakładki nie czuje, że ma cokolwiek na zębach.
  • Nakładki umożliwiają korektę ustawienia zębów, a co za tym idzie, zwiększenie komfortu jedzenia i mówienia oraz zwiększenie estetyki uśmiechu.

Invisalign w Dental White

Leczeniem wad zgryzu przy użyciu nakładek Invisalign zajmuje się Centrum Stomatologii Zaawansowanej Dental White.

Podczas wizyty dokładnie analizowany jest problem pacjenta, kolejnym krokiem jest opracowanie planu leczenia. Warto wspomnieć o tym, że specjaliści w Dental White korzystają z nowoczesnego skanera wewnątrzustnego, dzięki któremu do stworzenia nakładek nie trzeba pobierać wycisków.  Proces leczenie jest nieustannie kontrolowany.

Podsumowanie

Wady zgryzu można leczyć w niewidoczny sposób. Przezroczyste i bardzo widoczne nakładki, wywierają stopniowy, delikatny nacisk na zęby i stopniowo je prostują. Leczeniem w wykorzystaniem Invisalign (proste zęby bez aparatu) zajmuje się między innymi Centrum Stomatologii Zaawansowanej Dental White.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here