Każdy z rodziców wie, jak ważny jest wybór odpowiedniego żłobka czy przedszkola. Chociaż większość mam chciałaby zostać z maluszkiem aż troszkę nie podrośnie, niestety nie zawsze jest to możliwe. Dlatego musimy znaleźć taką placówkę, która spełni wszystkie nasze wymagania, byśmy mogli zostawić malca pod dobrą opieką i spokojne udać się do pracy. Ponieważ będzie to wyjątkowo stresujący moment, podpowiadamy w poniższym artykule, na co należy zwrócić uwagę, przy wyborze żłobka i przedszkola oraz dlaczego Montessori Poznań to idealny wybór.

Podejście do dziecka

Jest to tak naprawdę najważniejsze. Co z tego, że placówka będzie np. pięknie wyremontowana i wyposażona, jeśli personel nie pała prawdziwą miłością do dzieci? Według nas będzie to bez sensu. Dlatego zwracajmy uwagę na to, jaki jest personel. Jak się zachowuje, czy ma jakąś metodę pracy, w jaki sposób odnosi się do swoich podopiecznych. Montessori Poznań działa według metody Marii Montessori. Na początku dziewiętnastego wieku była ona zdecydowanie rewolucyjna. Przede wszystkim dlatego, że traktowała dzieci jak… ludzi! Może Was to zaskoczy, ale jeszcze niedawno nasza kultura nie traktowała poważnie nikogo, kto nie skończył tylu lat, by móc pracować. Przed ukończeniem dziesiątego, jedenastego roku życia było się jedynie ciężarem dla rodziny. Dodatkowo nigdy nie było do końca wiadomo, czy dziecko nie zachoruje i czy dotrwa wieku dojrzałego. Dopiero XX wiek, wraz z rozwojem medycyny, psychologii i  socjologii przyniósł zmiany w tej dziedzinie.

Maria Montessori była w tym zakresie pionierką. Zauważyła, że dzieci, którym daje się przestrzeń do rozwoju i nie karci się ich, rozwijają się ostatecznie lepiej i szybciej. Pracowała szczególnie z dziećmi opóźnionymi umysłowo, ale jej obserwacje sprawdziły się na wszystkich pozostałych z takim samym efektem.

Montessori Poznań kieruje się tymi zasadami. Pozwala dziecku odkrywać świat w swoim tempie. Nie karci ich, nie karze. Dzięki temu maluchy nie odbierają procesu nauki jak nieprzyjemnego obowiązku, ale jako przygodę. Czy to nie cudowne, że nasza pociecha będzie z uśmiechem na ustach szła na zajęcia, a po południu opowiadała z wypiekami na twarzy, czego interesującego się nauczyła?

Lokalizacja

Montessori Poznań znajduje się w idealnym miejscu – blisko centrum, ale także terenów zielonych. Nauczyciele i opiekunowie często zabierają podopiecznych na wycieczki i spacery, dzięki czemu mogą spędzić dużo czasu na świeżym powietrzu. Podczas tych eskapad maluchy uczą się wiele o otaczającym je świecie. A fakt, że mamy blisko do centrum? Sprzyja to innym aktywnościom – odwiedzinom w teatrze czy muzeum.

Co więcej?

Montessori Poznań to miejsce, w którym dzieci uczą się wielu rzeczy i biorą udział w zajęciach języka angielskiego czy rytmiki. O ich dietę również zadbano! Spożywają posiłki, które są przemyślane i odpowiednio zbilansowane. Dzięki temu mamy pewność, że nasze pociechy będą rozwijać nie tylko swoje główki, ale także będą rosły zdrowe i silne.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Montessori Poznań, zachęcamy do odwiedzenia ich strony: montessoripoznan.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here