Skóra wrażliwa potrzebuje odpowiednich kosmetyków, które nie będą jej dodatkowo podrażnić, zminimalizują ryzyko alergii czy zaczerwienień oraz stworzą niewidzialną warstwę ochronną. O czym trzeba pamiętać, wybierając specyfiki do pielęgnacji?

Skóra wrażliwa jest podatna na alergie, podrażnienia, zaczerwienienia itp. Często jest ściągnięta i piecze. Warto pamiętać, że nie toleruje wielu kosmetyków, szkodzi jej nawet chlorowana woda czy nagła zmiana temperatury powietrza. Brak odpowiedniej pielęgnacji może sprawić, że będzie przesuszona, a do tego jeszcze bardziej skłonna do podrażnień. Dlatego pielęgnacja takiej skóry powinna być przemyślana.

Skóra wrażliwa? Ważny jest dobry krem nawilżający

Skóra wrażliwa ma bardzo często uszkodzoną warstwę hydrolipidową, dlatego jest przesuszona. Trzeba pamiętać o jej regularnym i skutecznym nawilżaniu. W tym przypadku podstawą jest niewątpliwie krem. Tylko który wybrać w czasach, gdy półki w drogeriach wręcz uginają się od nadmiaru tego typu produktów? Na pewno trzeba wybrać specyfik dopasowany do rodzaju cery. Godnym uwagi jest m.in. krem nawilżający Mixa do cery wrażliwej.

Produkty do skóry delikatnej powinny zawierać unikalne formuły, które będą gwarantowały skuteczność, ale nie będą jej podrażniały. Przykładowo wspomniany wcześniej krem nawilżający Mixa zawiera kwas hialuronowy, który wiąże nawet 1000 razy więcej wody, niż sam waży, więc dobrze chroni skórę przed jej utratą, a do tego ma też witaminę B.

Dobrze, by kosmetyki do skóry wrażliwej nie miały zbyt wielu składników, a jak najwięcej z nich było pochodzenia naturalnego (oleje, wyciągi roślinne itp.). Warto, by kremy nawilżające do skóry wrażliwej chroniły też przed promieniowaniem UV, jest to istotne szczególnie latem, wówczas skóra nie będzie się tak wysuszała.

Tego unikaj!

Mając wrażliwą skórę, lepiej unikać specyfików do pielęgnacji, które zawierają alkohol, parabeny oraz substancje zapachowe. To wszystko może wywoływać podrażnienia. Piękna woń niestety bardzo często uczula, a poza tym, jeśli jest zbyt silna, może wywoływać bóle głowy. Skóra wrażliwa „wyłapie” z kosmetyków tak naprawdę wszystko, co szkodliwe. Błędne jest myślenie, że skoro produkt znajduje się w drogerii, to na pewno nie szkodzi. Dlatego zawsze trzeba zwracać uwagę na to, czy specyfik ma odpowiednie certyfikaty – ich brak powinien skutecznie zniechęcać do zakupów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here