Dzieci obecnie spędzają bardzo dużo czasu na grach komputerowych. Wciągają ich również gierki na telefonie, czy tablecie, przy których tracą bardzo dużo czasu. Rodzice często załamują się i szukają sposobu, by odciągnąć uwagę swoich dzieci o gier.

Przeczytaj też: http://www.blogprasa.pl/gierki-dla-dzieci/

Angażujące gry

Wszystkie gry komputerowe, na konsolę oraz internetowe są niesamowicie wciągające. Dzieci bardzo łatwo ulegają ich wpływowi i najchętniej spędzałyby mnóstwo czasu grając w nie. Nie jest to jednak dla nich zdrowe, ani też nie rozwija ich edukacji.

Gry mają to do siebie, że dzielą się na różne etapy i levele. Wzbudza to w graczach chęć pokonywania kolejnych etapów, aby dojść dalej i zdobyć więcej punktów, czy odkrywać nowe plansze. Tak samo dzieje się w przypadku dzieci, których wrodzona ciekawość i chęć rywalizacji prowadzi do zdobywania nowych punktów w grach.

Rodzicielska kontrola

Kiedy powinniśmy zareagować, widząc, że nasze dzieci lubią grać w gry komputerowe? Z pewnością wtedy, gdy zaczynają ignorować codzienne obowiązki, stają się opryskliwe i reagują krzykiem na komunikat o zakończeniu grania.

Dzieci często mają rozmyte granice zachowania i nie wiedzą, kiedy przesadzają. Gorzej, gdy zdają sobie sprawę, z tego, że przekraczają granicę i z premedytacją to wykorzystują. Wówczas rodzice powinni kategorycznie zareagować i ustalić granice.

Zasady

Możemy uniknąć sytuacji, w których dziecko zacznie się buntować przed zakazami grania w gry komputerowe i ustalić pewne zasady. Wystarczy wprowadzić ograniczenie czasu grania każdego dnia i zaplanować harmonogram dnia dziecka w ten sposób, by się nie nudziło, ale również spędzało czas na innych aktywnościach.

Umówcie się również z dzieckiem, że nie będziecie mu zakazywać grania, lecz ustalicie, że mogą być wyjątki od reguły, ale w zamian za coś. Warto rozważyć system edukacyjnych kar i nagród, które dziecko zmotywują do wykonywania codziennych obowiązków, a i nagrodzą np.: dłuższym o 15 minut czasem grania.

Zobacz też: http://www.petitbaby.pl/modne-dziecko/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here