Okres wczesnego dzieciństwa jest czasem, w którym najmłodsza osoba pochłania olbrzymią ilość wiedzy. Począwszy od tego, że dziecko poznaje do swoich pierwszych dni świat za pomocą zapachu, dotyku, słuchu, wzroku i smaku, zyskuje ono doświadczenie na temat tego, jak postępować. Wie, czego się wystrzegać, które osoby są jego sprzymierzeńcami, a których należy unikać, tak samo, jak kształtują się jego poglądy na temat tego, czym lubi się bawić, czy też co lubi jeść. W związku ze stałym postępem technologicznym rodzice mają kolejne wyzwania. Trzeba bowiem zapoznawać dziecko stale i regularnie z produktami globalnymi, a zarazem pamiętać o tym, że trendy zmieniają się bardzo szybko.

Zabawka dla dzieci

Dbając o frajdę dla własnych dzieci najlepiej, jest połączyć przyjemne z pożytecznym. Jedną z takich wartościowych zabawek są puzzle. Od zawsze służyły jako układanki, które wzbogacały kreatywność dziecka i potrafiły nauczyć, jak logiczne myśleć oraz szukać wielu nowych rozwiązań. Obecnie taką możliwość dają Ozobot Puzzle. Jest to robot edukacyjny, który pozwala dziecku nabyć doświadczenie nie tylko w układaniu puzzli, ale i stale obcować z technologią. Ozobot Puzzle pozwalają na ułatwienie wprowadzenia stałego systemu dydaktycznego dla dzieci, a także dają szansę nauczyć się kodowania i programowania. Są również niezwykle skuteczne przy okazji próby eliminacji wszelkich niedoskonałości, np. podczas wprowadzania kodów. Za pomocą puzzli można wydawać komendy robotowi, dzięki którym będzie on w stanie wykonać konkretne czynności.

Co daje korzystanie z tego typu zabawki?

Dla samego dziecka jest to frajda i obcowanie z nowoczesnymi technologiami, co zdecydowanie zaprocentuje w przyszłości. Dzięki temu będą mogły znacznie łatwiej przyswoić wiedzę oraz systematyczniej się uczyć. Dziecko korzystające z puzzli Ozobot wykształci w sobie określone kompetencje. Będzie w stanie lepiej pracować zespołowo, merytorycznie rozwiązywać problemy, szukać nowych pomysłów, a także zrozumieć jak wygląda obecna praca i jakie sytuacje na niego czekają w przyszłości. Ozobot Puzzle to jednak również szansa dla nauczycieli. Przede wszystkim program jest bardzo prosty w swoim zastosowaniu. Nie potrzeba bowiem podłączania go do Wi-Fi, czy rozbudowanego sprzętu, a co za tym idzie, zbędne jest przygotowanie pod względem technicznym lekcji z puzzlami. Można zatem więcej czasu poświęcić na zaznajomienie uczniów z robotem. Nauczyciel ma zatem prawdziwe pole do popisu, jeśli chodzi o przekazanie wiedzy i czerpanie radości z prowadzenia zajęć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here