Lizaki to rodzaj słodyczy, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność – nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach na całym świecie. Niewiele osób jednak zastanawiało się nad tym, jak prezentuje się historią tych niepowtarzalnych słodyczy. Jeżeli kiedyś zastanawialiście się nad tym, kto je wymyślił i w jaki sposób lub kto ze sławnych artystów jest odpowiedzialny za logo jednej z najbardziej popularnych marek lizaków, czytajcie dalej, a nie będziecie żałować!

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale sam lizak jest opatentowany! A patent ten obowiązuje od roku 1931, chociaż same lizaki powstały oczywiście odrobinę wcześniej. Za ich wynalazcę uznawany jest George Smith. Sam pomysł na lizaki nie był czymś wyjątkowym i oczywiście powstały one przez totalny przypadek. Wspomniany pan po prostu szukał sposobu na to, aby cukierki można było jeść wygodniej (chociaż naszym zdaniem metoda tradycyjna naprawdę nie jest zła!). W taki oto sposób jednego z nich nabił na patyczek, a stąd już tylko krok do wspomnianego wcześniej patentu.

Lizaki i ich prawdziwa sława

Z badań wynika, że najbardziej popularną marką lizaków na świcie jest oczywiście Chupa Chups i nie ma w tym raczej nic dziwnego. W końcu to słodycze, które spotkamy na całym globie, a ich historia jest na tyle długa, że bez problemów miało z nią styczność już kilka pokoleń. Historia tych lizaków sięga roku 1958, a są one produkowane w Hiszpanii. Warto zaznaczyć, że chociaż w obecnych czasach tak popularny jest rebranding czy zmiana lub modyfikacja logo wielu firm, logo Chupa Chups ma się doskonale od roku swojego powstanie, czyli 1969. Od tego czasu w ogóle nie było ono zmieniane, chociaż może wynikać to z faktu, że projektowała je osoba znana każdemu. Było to bowiem sam… Salvador Dali! I chociaż wielu z nas zna go z zupełnie innej twórczości, warto wiedzieć, że zajmował się również takimi projektami – jesteśmy pewni, że to wiedza, która może nie tylko przydać nam się w trakcie walki o milion w jednym z popularnych teleturniejów, ale również zaskoczymy nią nie jednego znajomego w towarzystwie!

www.kuri.com.pl/lizaki,c29.html

Same lizaki Chupa Chups wyróżniają się również olbrzymią gamą smaków, która oczywiście dostosowana jest do konkretnych krajów. Dzieje się tak w przypadku ogromnej ilości produktów spożywczych, ponieważ mieszkańcy konkretnych krajów czy regionów mają specyficzne gusta smakowe. Idealnym przykładem jest oczywiście Azja, gdzie nawet popularne sieciówki, takie jak McDonald’s mają taką ofertę, że wielu z nas, europejczyków, nie przeszłaby ona przez gardło. Nie inaczej jest jednak w Polsce. Warto zdawać sobie sprawę, że jako Polacy mamy upodobania do takich smaków, jak truskawka czy brzoskwinia. Produktów o tych smakach w takiej ilości, jak w Polsce, nie znajdziemy np. nawet w naszych krajach ościennych.

Lizaki na specjalne okazje

Pamiętajmy jednak, że lizaki to nie tylko marka Chupa Chups. Coś, co naszym zdanie naprawdę wyróżnia ten rodzaj słodyczy od wielu innych, to fakt, że idealnie sprawdzają się one przy różnorodnych okazjach. Mowa o tworzeniu lizaków w kształcie choinek, mikołajów, walentynkowych serduszek czy zębów wampirów, gdy powoli zbliża się do nas Halloween. Takie lizaki idealnie sprawdzą, się, nie inaczej, na różnorodnych imprezach, które będą organizowane z okazji wspomnianych świat czy specjalnych okazji. Jeżeli poszukujecie lizaków tematycznych (lub innych słodyczy!) – serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofert internetowej hurtowni Kuri. Mają oni w swojej ofercie również standardowe słodycze, jednak w niestandardowo niskich cenach. Dzięki temu nawet w przypadku zamówień naprawdę małych, cały czas są one opłacalne nawet przy uwzględnieniu ceny dostawy. Sprawdźcie, co mają Wam oni do zaoferowania!

Co ważne, sklepy tego typu są idealne, jeżeli szukamy słodyczy, które ciężko nam dostać w tradycyjnych sklepach, gdzie wybór, nawet w przypadku dużych hipermarketów, często i tak jest ograniczony. Jeżeli więc poszukujecie lizaków o nietypowych smakach i macie z tym problemy – koniecznie sprawdźcie, czy Kuri ich nie rozwiązuje!

Lizaki ręcznie wykonywane

Razem z cukierkami, które również są wykonywane ręcznie, to zdecydowanie jeden z hitów ostatnich lat. Nie dość, że są po prostu pyszne, to prezentują się po prostu znakomicie. Również lizaki tego typu znajdziecie w hurtowni Kuri, pod adresem https://www.kuri.com.pl/homemade-recznie-robione,c88.html. Jeżeli jeszcze nigdy ich nie próbowaliście – gorąco do tego zachęcamy. I w tym przypadku możecie liczyć na naprawdę niestandardowe smaki, wynika to z faktu, że produkowane są one nie na skalę masową, producenci więc mogą zdecydować się na eksperymenty, które niekoniecznie mogą się udać. Jednak bez takich poświęceń nie byłoby tak wspaniałych kombinacji, na które w tej chwili możemy trafić. Lizaki handmade mogą być również idealnym dodatkiem do prezentów – wynika to oczywiście z faktu, że obecnie możemy mówić o prawdziwej modzie na wykonywanie rzeczy ręcznie, tyczy się to nie tylko słodyczy, ale również wielu innych rzeczy w naszym codziennym otoczeniu. Nie można również ukryć faktu, że często słodycze wykonane w taki sposób są po prostu najwyższej jakości, niedostępnej dla produktów masowych, co jednak przekłada się na ich wyższą cenę. Zachęcamy jednak do wspierania takich inicjatyw, oczywiście najlepiej decydując się na nawet okazjonalny zakup takich produktów! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here