Wybór piżamy dziecięcej nie jest wbrew pozorom taki oczywisty. To w końcu część garderoby, w której dziecko spędza znaczną (o ile nie największą) część swojego dnia. Musi być trafiony. Na co zwrócić uwagę, wybierając piżamę dla dziecka?

Odpowiedni materiał

Im dziecko młodsze, tym jego skóra wrażliwsza. Piżama powinna być zatem zrobiona z odpowiedniego, zdrowego materiału. Na pewno trzeba zrezygnować ze wszystkich sztucznych tkanin, w których skóra nie oddycha. Ponadto materiał nie powinien być sztywny – wtedy może podrażniać dziecko i wywoływać dyskomfort utrudniający sen.

Najlepszym wyborem będą piżamy z naturalnych tkanin, np. bawełna lub bambus.

Dopasowanie do pory roku

Przegrzewanie dziecka jest tak samo niedobre jak powodowanie jego zziębnięcia. Piżama powinna być bowiem dopasowana do pory roku oraz temperatury panującej w pokoju. Zimą należy więc unikać krótkich rękawków, chyba że ogrzewanie w pełni. Natomiast ciepła piżama może się sprawdzić latem, jeśli zostawiasz w pokoju dziecka otwarte okno. W końcu nocą temperatura znacznie spada. To więc kwestia, którą musi ocenić rodzic. Warto też obserwować latorośle o poranku. Jeśli dziecko wstaje spocone, to prawdopodobnie się przegrzewa. Gdy zaś śpi owinięte w kołdrowy kokon, może w nocy marznąć.

Wygoda i bezpieczeństwo

Dorośli lubią ozdobne elementy, ale dzieci już niekoniecznie. Odstające suwaki czy guziki mogą być niebezpieczne dla mniejszych dzieci, które nie potrafią ich obsłużyć. To też elementy łatwe do połknięcia.

Ponadto tego typu ozdoby mogą uwierać lub wpijać się w skórę. To utrudnia sen. Jeśli dbasz o wygodę i bezpieczeństwo swojego dziecka, wybierz piżamę pozbawioną zbędnych zdobień. Najlepiej, aby góra była wsuwana przez głowę, a dół posiadał w pasie gumkę.

Moda

Dzieci chętniej zakładają ubrania, które sami wybrali. Kupując piżamę, bierz więc pod uwagę zdanie latorośli. Nawet pozornie niewygodny model stanie się najwygodniejszy na świecie, jeśli będzie w guście twojego dziecka. Nie oznacza to jednak, że syn lub córka powinni mieć ostatnie zdanie. Rodzic musi mieć na uwadze wszystkie kwestie, o których wcześniej wspomniano w tym artykule.

Trzeba też pamiętać, aby kupić piżamę dobrej jakości. To często eksploatowane ubranie, więc powinno służyć nie tylko przez jeden sezon. Wybierz zatem markę z doświadczeniem i dobrymi opiniami. Rodzice chwalą sobie piżamy Missisleepy (https://missisleepy.pl/pizamy-dla-dzieci), ale przy wyborze musisz kierować się zwłaszcza jakością materiału.

piżamy Missisleepy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here