Jednodniowa wycieczka w góry to wyzwanie logistyczne dla całej rodziny. Taka wyprawa daje mnóstwo radości, jednak warto dobrze się do niej przygotować i być zabezpieczonym w przypadku nagłych zmian pogody.

Ciepła bluza na wycieczkę w góry

Jeśli czeka Cię wyprawa z rodziną w góry, przygotuj się na sporą dawkę świeżego powietrza, dobrej zabawy i niespodziewanych zwrotów akcji. To, czego jeszcze możesz być pewien, wybierając się w teren ze swoją pociechą, to różnego rodzaju wyzwania, które spotkać Was mogą po drodze – zarówno atmosferyczne, jak i te niezwiązane z pogodą. Drugi typ to choćby zmoczenie butów w strumyku czy przewrócenie się na trasie. W takim przypadku warto mieć przygotowane dodatkowe ubrania na zmianę.

Co warto zabrać lub założyć w góry swojemu dziecku? Podstawą jest na pewno wygodna bluza, która jest oddychająca i odpowiednio chroni przed chłodem. Dobrze skrojone bluzy dla dzieci z miękkiej i ciepłej bawełny znajdziesz na www.smilegirls.pl, sklep oferuje także inne ubranka dla najmłodszych. Bluzy możesz oglądać w różnych odsłonach – niektóre są cieplejsze, inne nieco lżejsze. Warto jednak pamiętać, że nawet wiosną pogoda może nas zaskoczyć, i jeśli wybieramy się na szlak w pogodny, słoneczny dzień, warto taką bluzę schować do plecaka.

Polary i longsleeve na chłodniejsze dni

W góry możemy iść wiosną i latem, a także jesienią i zimą. Zwłaszcza sezon wrześniowo-październikowy mocno kusi miłośników górskich wędrówek; szlaki wyglądają pięknie, a widoki są wręcz niesamowite. W przypadku chłodniejszych dni ważne jest przede wszystkim noszenie ciepłej bielizny i ubranie się na tak zwaną „cebulkę”. Dobrym rozwiązaniem będą tutaj bluzki longsleeve, czyli po prostu klasyczne, bawełniane bluzeczki w długim rękawem. Zakładając dziecku tego typu strój, możesz następnie uzupełnić go o polar, czy kurtkę, którą w każdej chwili można zdjąć. To, co nałożysz na bluzkę z długim rękawem powinno być ciepłe, ale warto wybrać polar czy kurtkę zależnie od pory roku. Zbyt gruby strój spowoduje, że dziecko może się przegrzać, a przy intensywnym marszu taka sytuacja na pewno nie jest wskazana.

Długie spodnie i legginsy na wycieczkę w góry

Kwestią, która pozostaje do dogrania w przypadku stroju dla dziecka, są oczywiście spodnie. Nie ma najmniejszej wątpliwości, że to właśnie one są podstawowym wyborem w góry, i lepiej, żeby były  długie – szorty nie są wskazane nawet latem, z uwagi na roślinność, która może być bolesna dla gołego ciała, oraz insekty. W góry najlepsze są dżinsy, ale jeśli mamy możliwość kupienia spodni dla dziecka z wodoodpornego materiału, warto to uczynić.

W zimie pod spodnie dobrze jest ubrać dziecku legginsy, które dobrze izolują nogi i okolice pasa od zimna i wiatru. Getry mogą być problematyczne w cieplejsze dni, ale jeśli wybieramy łatwiejszy szlak, można pokusić się o ubranie dziecku samych legginsów, które będą przewiewne, a jednocześnie zakrywać będą całą powierzchnię nóg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here