Zabawki dla niemowlaka

0
760

Dzieci potrzebują zabawek już od najmłodszych lat. Ważne jest dla nich posiadanie różnorodnych akcesoriów, które pozwolą im cieszyć się spokojem, przyjemnie spędzać czas, ale też zaczną powoli wprowadzać elementy nauki w taki sposób, aby był jak najciekawszy i najmniej zauważalny. Dlatego też nawet dla niemowlaka powinniśmy wybrać odpowiednie artykuły.

Najważniejsza zasada: bezpieczeństwo

Okres niemowlęcy trwa od urodzenia aż do ukończenia pierwszego roku życia. Niemowlaki są dziećmi bardzo wymagającymi, ponieważ wszystko wpychają do ust, a ich koordynacja ruchowa nie jest najlepsza. Są ciekawskie i pragną poznawać świat, ale jednocześnie nieporadne. Ich zdolność do samodzielnego poruszania się jest bardzo ograniczona, dlatego wymagają nie tylko stałego nadzoru rodzica lub innego opiekuna, ale też odpowiednich zabawek.

Oprócz tego, że maluchowi zawsze musi ktoś towarzyszyć, wszystkie przeznaczone dla niego zabawki powinny być bezpieczne i atestowane. Nie mogą mieć żadnych małych, łatwych do połknięcia elementów, ostrych krawędzi czy innych detali, które mogłyby być niebezpieczne dla dziecka. Wykorzystywane do ich produkcji materiały muszą być bezpieczne i nietoksyczne, podobnie jak farby i barwniki, które sprawiają, że zabawki mają piękne, przyciągające oko kolory.

Zabawki sensoryczne

Pierwsze zabawki dla dziecka powinny pozytywnie wpływać na rozwój jego zdolności sensorycznych, w tym wzroku, słuchu i dotyku, które przecież będą odgrywać ogromną rolę w późniejszym życiu malucha. Dlatego też marka WOOPIE przygotowała cały zestaw zabawek sensorycznych, które pomogą dzieciom w nauce dźwięków, kolorów i podstawowych kształtów. Każda z nich jest przygotowana w sposób absolutnie bezpieczny dla dziecka, ma zaokrąglone kształty i mocne materiały, które gwarantują, że maluch jej nie uszkodzi i nie zrobi sobie sam krzywdy.

Zabawki do kąpieli

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia są zabawki do kąpieli, które gwarantują, że dziecko będzie mogło z zainteresowaniem śledzić ich ruch w wodzie. Kolorowe, gumowe i unoszące się na powierzchni zabawki są dla dziecka bardzo atrakcyjne i sprawiają, że każdy pobyt w wannie staje się dla niego cudowną rozrywką. Dzięki nim dziecko będzie zachowywało większy spokój podczas kąpieli, a także skojarzy ją już na zawsze z miłą chwilą, co pozwoli rodzicom uniknąć wielu przykrych momentów i narzekania.

Maty do zabawy

Kolejnym wspaniałym rozwiązaniem jest zakup maty dla dziecka, która rozłożona na podłodze zapewni mu ogromną przestrzeń do zabawy w miejscu, które maluch zawsze najbardziej uwielbia. Mata to gwarancja dobrej izolacji cieplnej i miękkiego materiału, który zapewni dziecku wygodę i bezpieczeństwo. Dodatkowo umieszczone na niej ozdoby sprawią, że z czasem dziecko zacznie się również z niej uczyć kolorów, kształtów czy na przykład nazw zwierząt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here