Zaczerwienienia na twarzy to nic przyjemnego. Niezależnie od tego, co jest ich przyczyną. Oczywiście jeżeli są one wywołane przez chorobę skóry, należy skontaktować się z dermatologiem i sięgnąć po właściwe leki. Natomiast jeżeli wrażliwość wynika z uwarunkowań genetycznych, ulegania emocjom, tego, co zjadamy czy też stanowi konsekwencję działania czynników pogodowych, to tu da się wiele zrobić. Istnieje szereg domowych sposobów na pozbycie się zaczerwień. Poznajmy kilka z nich!

Czerwona twarz – co robić?

Buraczana cera pozostanie jedynie wspomnieniem, jeżeli wdrożymy kilka zasad i będziemy ich przestrzegali. Zacznijmy od tego, że w miarę możliwości należy unikać twardej i chlorowanej wody. Kolejna sprawa – dokładnie zmywajmy makijaż, i to najlepiej wykorzystując do tego dermokosmetyki z jak najprostszym składem, dedykowane cerze naczynkowej – jeżeli taką właśnie mamy. Natomiast kiedy zmagamy się z rumieńcami, używajmy również korektora oraz pudru/podkładu.

Jeżeli wychodzimy na zewnątrz, nie zapominajmy o ochronie przed promieniowaniem słonecznym. Warto także zrezygnować z opalania w solarium. Z drugiej strony konieczna jest ochrona przed niskimi temperaturami. Odmrożenia to niestety czerwoność, która powraca. Starajmy się też nie przebywać zbyt często w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Jeżeli zmagamy się twarzą w truskawkowym odcieniu, powinniśmy również rzadziej sięgać po alkohol czy gorące oraz pikantne potrawy. A skoro już o jedzeniu mowa, uzupełnijmy naszą dietę o warzywa i owoce, szczególnie te, które są źródłem witamin B oraz C. Witamina B chroni skórę przed zewnętrznymi czynnikami drażniącymi i zmianami pogody. Z kolei witamina C uszczelnia naczynia krwionośne.

Należy też odpowiedzialnie podchodzić do wysiłku fizycznego. Nie zapominajmy o rozgrzewce i mierzeniu siły na zamiary – nigdy odwrotnie. Natomiast po zakończeniu ćwiczeń koniecznie trzeba opłukać cerę z potu oraz soli. Unikajmy przy tym gorącej kąpieli, szczególnie takiej, która długo trwa. Oczywiście sauna również nie jest wskazana.

Poza tym, jeżeli nasza skóra wykazuje tendencję do czerwoności, organizujmy sobie czas tak, żeby każdego dnia nie zabrakło nam relaksu i wyciszenia. Stres, zdenerwowanie oraz silne emocje nie są mile widziane.

Podpowiadamy również, że nie zaszkodzi – a wręcz przeciwnie – maseczka z ogórka oraz banana. Złagodzi ona stany zapalne. Wystarczy potrzymać ją na twarzy przez 40 minut, a kiedy minie ten czas, zmyć ją letnią wodą. Równie dobre rezultaty uzyskamy z liśćmi mięty pieprzowej, bławatku czy rumianku. Naturalnym oraz skutecznym sposobem na zaczerwienioną cerę są także olejki: arganowy oraz kokosowy.

Dobry krem na zaczerwienienia twarzy?

Jednym ze sposobów na pozbycie się lub złagodzenie czerwoności występującej na twarzy jest też regularne stosowanie kremu nawilżającego. I tu warto przetestować krem nawilżający na dzień Ekspert Nawilżenia od L’Oreal. To kosmetyk, który intensywnie nawilży oraz ukoi skórę. Do tego przywróci jej gładkość, miękkość oraz uczucie komfortu. Co ważne, działa on od pierwszego zastosowania. Brzydkie zmiany są skutecznie zmniejszone. Podobnie dzieje się ze ściągniętą skórą, która jest jedną z cech cery wrażliwej. Ekspert Nawilżenia to zdecydowanie dobry krem na zaczerwienienia twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here