Chrzest to bardzo ważne wydarzenie w życiu całej rodziny. Większość rodziców decyduje się na chrzest gdy dziecko ma kilka miesięcy. Oczywiście ten ważny dzień poprzedzony jest licznymi przygotowaniami.

Przede wszystkim świeżo upieczeni rodzice muszą wybrać rodziców chrzestnych dla swojej pociechy. Zazwyczaj są to zaufane osoby z najbliższego otoczenia, na przykład rodzeństwo, kuzynostwo czy bliscy przyjaciele. Wybór rodziców chrzestnych powinien być bardzo dobrze przemyślany, gdyż ciąży na nich spora odpowiedzialność i muszą oni dawać przykład maleństwu przez całe swoje życie.

Należy udać się do najbliższego biura parafialnego, aby ustalić termin przyjęcia przez dziecko sakramentu oraz wypełnić niezbędną dokumentację. Oczywiście tego dnia dziecko musi być odpowiednio ubrane. Odzież powinna być elegancka ale również wygodna, aby nie krępowała ruchów dziecka. Zazwyczaj komplety do chrztu dostępne są w kolorze śnieżnej bieli. Niekiedy przyozdobione są one błękitną bądź różową lamówką.

W skład kompletu dla chłopca wchodzi najczęściej marynarka, body o fasonie koszuli oraz wygodne spodenki na gumce. Często do zestawu dopasować można także buciki i czapeczkę. Z kolei komplet dla dziewczynki zwykle składa się z sukienki, opaski na głowę i bucików. W sezonie jesiennym i zimowym warto zadbać również o odzież wierzchnią lub zawinąć malucha w ciepły becik czy też rożek w jasnych, pastelowych kolorach.

Mama chrzestna często kupuje maleństwu świecę i białą szatkę, która jest niezbędna w czasie chrztu. Świecę odpala ojciec chrzestny czasie uroczystej mszy. Ceny kompletów mieszczą się w przedziale od kilkudziesięciu do ponad stu złotych. tego typu produkty dostępne są w punktach stacjonarnych oraz w wielu sklepach internetowych.

Wiele różnych ubranek do chrztu znaleźć można również w pobliskich sklepach z dewocjonaliami. Oczywiście po ceremonii komplet można wystawić na aukcję sprzedażową, gdyż najczęściej nie posiada on żadnych śladów użytkowania i można sprzedać go po korzystnej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here