Jeśli zbliżają się chrzciny dziecka kogoś bliskiego z Twojej rodziny, musisz pomyśleć o prezencie. Ze względu na to, że maluch zazwyczaj nie pamięta tej ważnej uroczystości, powinno być to coś, co przypomni mu o tym dniu. Jaki wybrać podarunek?

Wspomnienia ze chrzcin

Prezent, który będzie jednocześnie pamiątką z ważnej uroczystości jest album na zdjęcia. Można tam umieścić zarówno fotografie ze chrzcin, jak i z dzieciństwa. Teraz masz także możliwość wykonania graweru na albumie. Najlepiej umieścić na nim wiersz lub życzenia i koniecznie podpis wraz z datą. Alternatywą dla albumu są oczywiście ramki na zdjęcia z motywem dziecięcym. Pamiątki, które będą przypominać o chrzcinach to także figurki ze srebra lub metali szlachetnych. Ciekawym prezentem jest smoczek, grzechotka lub pozytywka z dedykacją. Warto pamiętać także o ozdobnym opakowaniu, które może okazać się praktycznym prezentem, np. do schowania drobiazgów. Coraz częściej goście, a szczególnie chrzestni lub rodzice, decydują się na sztabkę złota wraz z grawerem. Taki prezent dostaniesz w Mennicy Polskiej. Jeśli chcesz zrobić jeszcze większe wrażenie, wybierz złoty samochód lub inny kształt figurki, który może być ozdobiony np. kryształkami. Tego typu upominki świetnie sprawdzą się dla chłopca zamiast biżuterii. Chcesz wręczyć coś wyjątkowego a nie masz dodatkowych funduszy? Pożyczki online rozwiążą ten problem. To prosty sposób na zyskanie gotówki prosto na Twoje konto. W dodatku pożyczki online nie wymagają wielu formalności.

A może coś praktycznego?

Warto zapytać rodziców tuż przed chrzcinami, czy mają jakieś potrzeby typu chodzik, mata edukacyjna czy krzesełko do jedzenia. Jeden konkretny prezent, który będą mogli wykorzystać na co dzień, to także ciekawy pomysł. Wśród tego typu upominków jest także elektroniczna niania. Pamiętaj jednak, że jest to bardziej prezent przeznaczony dla rodziców, a nie dla dziecka. Warto także pomyśleć o zabawce lub drobnym upominku typu body czy czapka. Możesz także podarować miarę, którą wystarczy zamontować w pokoju, aby na bieżąco sprawdzać wzrost dziecka. To będzie świetny dodatek do prezentu, który od razu można zacząć używać. Praktycznym prezentem jest także Biblia, która na pewno przyda się w przedszkolu czy w szkole. Możesz wręczyć ją wraz z dedykacją na pierwszej stronie. Możesz także zadbać o zapakowanie ją w drewniane pudełko, które kształtem przypomina książkę. Bardziej kosztownym prezentem jest aparat fotograficzny, który zostanie wręczony dziecku, kiedy podrośnie. Jeśli chcesz zyskać dodatkową gotówkę na zakupy, weź pod uwagę pożyczki online.

Co wręczyć zamiast kartki?

Zamiast tradycyjnej kartki z życzeniami możesz wręczyć… portret dziecka. Może znasz osobę, która jest artystycznie uzdolniona i potrafi przygotować tego typu obrazek? To świetna pamiątka, a także dekoracja pokoju dla dziecka. Alternatywą dla kartki pamiątkowej jest także specjalna grafika w ramce, np. w formacie A3, którą można powiesić na ścianie. Na niej może znajdować się wybrany motyw np. aniołka, chmurek czy zwierząt. To także okazja na złożenie życzeń w formie wierszyka lub umieszczenie na grafice modlitwy. Tego typu prezent jest nowoczesny i niecodzienny, dlatego na pewno zachwyci Twoich bliskich. Niektóre firmy wykonują także drewniane pudełka w kształcie książki. Wewnątrz umieszczone jest zdjęcie dziecka, datę i godzinę jego urodzin, a także wagę oraz długość. To także miejsce na złożenie życzeń z okazji chrzcin. Taki prezent w formie metryczki będzie pamiątką na całe życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here