W dzisiejszych czasach coraz większa liczba mam pragnie po urodzeniu dziecka jak najszybciej wrócić na rynek pracy. Oznacza to konieczność zapewnienia dziecku odpowiedniej opieki. Najczęstszym rozwiązaniem w takim przypadku jest skorzystanie z usług żłobka. W Warszawie funkcjonuje ich naprawdę dużo. Dla rodziców często oznacza to niemały problem z wyborem tego konkretnego. Tym bardziej że żłobki w Warszawie są naprawdę różne. Ciekawą opcją są na pewno żłobki bliskościowe. Czym się charakteryzują?

Czym są żłobki bliskościowe?

Jak wspomniano, w Warszawie funkcjonuje spora ilość żłobków. Wśród nich są te publiczne, jak i prywatne. Dużym zainteresowaniem wśród rodziców cieszą się żłobki prywatne. To, co je wyróżnia to bardzo szeroka i różnorodna oferta w zakresie opieki nad dziećmi. W wielu z nich opieka nad dziećmi odbywa się w duchu rodzicielstwa bliskościowego.

Żłobki w Warszawie oferujące tego typu opiekę to miejsca, w który dzieci w żaden sposób nie są narażone na jakikolwiek stres. Nie są w nich stosowane systemy nagród i kar, a do każdego dziecka podchodzi się w sposób indywidualny. Dzięki temu dziecko przebywa w miejscu, które zapewnia mu idealne warunki do rozwoju i wyrażania siebie.

Bliskościowe żłobki w Warszawie — jakie są ich zalety?

Możliwość wyrażania siebie i swojej indywidualności jest bardzo ważna dla każdego człowieka. Dotyczy to także dzieci. Ważne jest zatem, aby dziecku już od jego najmłodszych lat zapewnić odpowiednie warunki do rozwoju swojej indywidualności. Dlatego tak ważny jest wybór właściwego żłobka. Żłobki bliskościowe w Warszawie charakteryzują małe grupy, nad którymi czuwają wykwalifikowani opiekunowie.

Co ważne, w takich żłobkach pracują również psycholodzy, którzy dbają o właściwy rozwój dziecka. Fakt, że dzieci przebywają w małych grupach, sprawia, że budowanie więzi z dziećmi jest dużo łatwiejsze. Opiekun przez cały czas może obserwować poczynania dziecka. Warto podkreślić, że w żłobki bliskościowym dzieci mają bardzo dużą swobodę. Nie są one zmuszane do jedzenia czy spania. Same decydować mogą o tym, na co aktualnie mają ochotę i co chcą robić. To wpływa niezwykle pozytywnie na rozwój dziecka, które nie odczuwa żadnej presji czy stresu.

Jakie korzyści żłobki bliskościowe dają rodzicom?

Dobry żłobek to nie tylko korzyści dla dziecka, ale i dla rodziców. Rodzicielstwo, zwłaszcza przy pierwszym dziecku, często nie jest zadaniem łatwym. Żłobek powinien w tym rodzicom pomagać. Taką pomoc z pewnością rodzice znaleźć mogą w żłobkach bliskościowych. W takich żłobkach personel respektuje potrzeby i oczekiwania rodziców. Dzięki temu rodzic znajduje warunki do tego, aby poznawać samego siebie w rodzicielstwie.

Nie da się ukryć, że dzięki temu po prostu człowiek staje się lepszym rodzicem. Stworzenie dziecku komfortowych warunków jest ogromnie ważne. Żłobki bliskościowe w Warszawie takie warunki zapewniają. Rodzicie, już po krótkim czasie zauważają pozytywne efekty wynikające z tego, że ich dziecko uczęszcza właśnie do takiego żłobka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here