Wszyscy młodzi rodzice pragną wspomagać prawidłowy rozwój psychoruchowy swojej pociechy. W tym celu gotowi są zaopatrzyć się w różnorodne sprzęty i urządzenia przeznaczone do zabawy dla najmłodszych. Często, mają one za zadanie właśnie stymulować rozwój naszej pociechy, pobudzać jego zainteresowanie światem oraz dostarczać mu różnorodnych bodźców zmysłowych. Rozbudowany kontakt z otaczającym dziecko światem to najlepszy sposób, by rozwijało się prawidłowo. Dlatego, wśród urządzeń często wybieranych przez rodziców znajdują się różnego typu chodziki. Zapraszamy do lektury, w której trakcie podpowiemy – w czym tkwi wyjątkowość chodzików, dlaczego warto z nich korzystać oraz jakie rodzaje tych urządzeń możemy znaleźć.

Chodzik – radość z nauki chodzenia

Z zakupu chodzików najbardziej ucieszą się nasze pociechy. Chodziki bowiem to urządzenia dostarczające im nie lada rozrywki. Naukę chodzenia, którą w nich odbywają, odbierają przede wszystkim jako zabawę. Dlatego tak chętnie wracają do chodzików i lubią w nich spędzać czas.

Niestety, ale – zgodnie z opinią specjalistów – z chodzików nie powinny korzystać dzieci zbyt młode. Szczególnie dzieci w wieku zaledwie kilku miesięcy, czyli takie, które nie potrafią jeszcze samodzielnie chodzić ani przyjmować wyprostowanej pozycji. Jeśli dzieci takie będziemy umieszczać w chodzikach, może to mieć negatywny wpływ na rozwój ich organizmu. Przykładowo, może doprowadzić do nieprawidłowości w rozwoju kości kończyn lub tułowia.

Dzieciom młodszym polecamy zamiast chodzika specjalne urządzenie zwane pchaczem. Jest to urządzenie stabilizujące ruchy w czasie przemieszczania się, a jednocześnie pomagające dziecku zachować równowagę. Odmiennie niż typowy chodzik, zamiast zastępować pracę mięśni nóg i tułowia, stymuluje je do bardziej aktywnej i kontrolowanej pracy.

Na co zwracać uwagę w czasie zakupu?

Chodziki i popychacze to urządzenia, które powinny być atrakcyjne nie tylko w naszej własnej ocenie, ale również – powinny budzić zainteresowanie naszych pociech. Dlatego warto sięgać po modele o odpowiednich parametrach wizualnych, pokrytych ładnymi wzorami lub wyposażone w dodatkowe zdobienia. Tego typu chodziki będą przyciągać uwagę naszej pociechy oraz powodować w jego umyśle pozytywne skojarzenia. Rozbudowaną ich ofertę znajdziesz w sklepie internetowym RUNO BABY.  

Jeśli zależy nam na dodatkowy wspomożeniu rozwoju naszej pociechy, warto wybrać modele wyposażone w edukacyjne dodatki. Zaliczyć tu należy różne przyciski, guziki, trąbki, i inne elementy wywołujące dźwięki lub w inny sposób reagujące na dotyk rączki dziecka. Chodziki wyposażone w dodatkowe gadżety będą wspomagać rozwój zmysłowy naszej pociechy, ucząc ją jak wywoływać bodźce odbierane przezeń jako przyjemne.

Istotne są także tak podstawowe parametry, jak rozmiar danego chodzika (w tym – niezwykle istotny – rozmiar siedziska) oraz rodzaj użytych w czasie produkcji materiałów. Do tych ostatnich zaliczają się przede wszystkim tworzywa sztuczne – niezwykle bezpieczne w czasie kontaktu z dzieckiem. Materiały te nie powodują reakcji alergicznych w kontakcie z ludzką skórą, są odporne na ścieranie i ugryzienia ząbkujących dzieci. Ponadto, są odporne na zabrudzenie i można je łatwo czyścić po każdym użyciu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here