Kiedy dni stają się coraz krótsze, a ponure, deszczowe wieczory zniechęcają do aktywności na podwórku, rodzice stają przed trudnym wyzwaniem. Muszą zorganizować swoim pociechom ciekawe i kreatywne zajęcie, które zaangażuje ich uwagę i pozwoli wygrać z atakującą nudą. Jakie zabawki dla dzieci w wieku przedszkolnym umilą im jesienno-zimowe wieczory, a równocześnie pozwolą rodzicom uwolnić nieco czasu dla siebie?

Gry na jesienną nudę

Planszówki, gry karciane, czy też strategiczne to idealna rozrywka na deszczowe dni. Jeżeli pod dachem mamy kilkoro dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym wówczas możemy liczyć na to, że dzieci będą wspólnie oddawać się rozrywce. W przypadku jedynaków musimy mieć świadomość, że to nam przypadnie rola jednego z graczy, ale nie ma czym się przejmować. Dziecięce gry są świetne, a czas spędzony z dzieckiem podczas rozgrywki w planszówkę będzie bezcennym doświadczeniem zacieśniającym więzi i oczywiście doskonałą zabawą dla całej rodziny.

Klocki, puzzle, układanki

Niezawodne zabawki dla dzieci w wieku przedszkolnym to różnego rodzaju klocki, układanki, puzzle. Trening koncentracji, kreatywność, spostrzegawczość i cierpliwość w połączeniu z pobudzaniem wyobraźni to doskonały sposób spędzania wolnego czasu po przedszkolu, a także świetny sposób na wyciszenie malucha. W ofercie sklepów z zabawkami takich jak Toysbox.pl znajdziemy bogaty wybór klocków dla dzieci, puzzli i układanek o różnym poziomie trudności, dostosowanych do wieku dziecka.

Twórcza rozrywka z kolorowankami, wyklejankami i zabawkami artystycznymi

Wspieranie kreatywności i twórczości u dzieci jest niezwykle ważne. Jako rodzice powinniśmy dać dzieciom możliwość rozwijania pasji, wyobraźni, a także trenowania zdolności manualnych. Doskonałym sposobem na trening tych wszystkich umiejętności są wszelkiego rodzaju prace artystyczne. Malowanie, kolorowanie, wyklejanie, lepiej z gliny, masy plastyczne. Tego rodzaju zabawki dla dzieci nie tylko zajmują ich uwagę na długi czas, ale przede wszystkim działają bardzo pozytywnie na rozwój małej motoryki, uczą skupienia oraz pozwalają na nieskrępowany wyraz twórczy. Warto zaopatrzyć dzieci w zestaw narzędzi do prac kreatywnych. Kredki, pastele, farby, blok rysunkowy, klej, nożyczki, ciastolina, plastelina oraz różnego rodzaju dodatki papiernicze pozwolą maluchowi stworzyć niezwykłe prace plastyczne. Możemy wspólnie z dzieckiem zorganizować wystawę jego twórczości, która będzie dodatkową motywacją do kreatywnej zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here