Jak ochronić dziecko na plaży przed niskimi temperaturami i powiewami silnego wiatru? Można to zrobić na kilka sposobów: za pomocą kocyka, ręcznika lub poncha z kapturkiem. Które z tych rozwiązań będzie najskuteczniejsze w warunkach chłodnego, polskiego Pomorza?

Jak ochronić dziecko przed zimnem na plaży?

Plaża to miejsce wyjątkowe, na którym każdy maluch uwielbia się bawić. Niestety, polskie warunki geograficzne i klimatyczne są takie, a nie inne, wobec czego nietrudno (nawet w upalne dni) o podmuchy zimnego wiatru nad Bałtykiem. Jak w takiej sytuacji ochronić dziecko, by wyjazd nad morze nie skończył się męczącą, wielodniową chorobą malucha? Doświadczony rodzic może skorzystać z kilku dostępnych opcji:

  • koca, który jest ciepły, ale nie zapewnia 100% ochrony przed zimnem,
  • ręcznika, który z reguły wolno schnie i nie zapewnia optymalnej akumulacji ciepła,
  • poncha, które skutecznie chroni dziecko przed chłodem.

Warto dodać, że skuteczność ww. rozwiązań zależy pośrednio od wieku dziecka. Funkcjonalne ponczo plażowe z kapturkiem to rodzaj ubioru, który jest trudny do ściągnięcia nawet przez bardzo energiczne dziecko. Z kolei koc i ręcznik łatwo zsunąć, pozbawiając się w ten sposób skutecznej ochrony przed zimnem.

Dlaczego poncho to skuteczny sposób ochrony dziecka przed zimnem?

Ciepłe, dziecięce ponczo plażowe to ubiór, który łatwo przylega do ciała dziecka, zapewniając mu jednocześnie odpowiednią cyrkulację powietrza. Od wewnątrz pokryte jest ono specjalnym, przyjemnym w dotyku materiałem, który odprowadza wilgoć. Z kolei od zewnątrz umieszczono tworzywo blokujące utratę ciepła. Co więcej, ponczo plażowe z kapturkiem zapewni ochronę naszemu podopiecznemu również wtedy, gdy maluch położy się na chłodnym piasku.

Kolejnym atutem poncza jest wspomniany kaptur, który osłania wrażliwe części ciała dziecka (zwłaszcza uszy) przed oddziaływaniem zimnego wiatru. Po założeniu kaptura maluch jest skutecznie chroniony przed chłodnymi podmuchami wiatru i co najważniejsze – nie jest narażony na wystąpienie niebezpiecznego stanu zapalnego.

Wreszcie dziecięce ponczo plażowe jest ergonomiczne i proste w ubieraniu. Nawet ciągle wiercący się maluch nie zdoła go zdjąć. Dzięki ponczu dziecko może spędzić jeszcze więcej czasu na plaży, ciesząc się tym samym zdrowym, morskim klimatem. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą budować dziecięcą odporność.

Reasumując, ponczo plażowe to prosty, ale za to bardzo funkcjonalny element dziecięcej garderoby, który sprawdzi się nie tylko na plaży, ale też podczas spacerów w chłodniejsze i pochmurne dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here