Wielu ludziom programowanie kojarzy się z czymś bardzo skomplikowanym. Słysząc programowanie widzimy długie strony kodu, które w efekcie dają strony internetowe lub rozbudowane aplikacje. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że do nauki programowania mogą przystąpić również dzieci. Spora część rodziców zapisuje swoje dzieci na zajęcia pozalekcyjne, aby spędzały więcej czasu z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach, warto jednak wybrać takie zajęcia, które będą idealnie współgrały z zainteresowaniami Twojego dziecka. Świetną opcją są zajęcia z robotyki dla dzieci.

Robotyka dla dzieci

Warsztaty z robotyki dla dzieci to zajęcia przeznaczone dla dzieci wszystkich klas szkół podstawowych. Każde zajęcia są prowadzone w małych grupach i dopasowane do poziomu zaawansowania. Robotyka dla dzieci to budowanie robotów z wykorzystaniem klocków lego, w tym lego boost oraz lego mindstorms. Wybierając zajęcia dla swojego dziecka zadbaj o kursy robotyki na których prowadzący będą oferować indywidualne podejście i zajęcia dla różnych grup wiekowych.

Zalety nauki programowania od najmłodszych lat

Programowanie dla dzieci staje się coraz bardziej popularne. Dziecko od najmłodszych lat oswaja się z najnowszymi technologiami, co zapewnia mu łatwiejszy start w dorosłość i przewagę nad rówieśnikami pod tym względem. Budowanie robotów z klocków lego rozwija kreatywność i wyobraźnię, ucząc poprzez zabawę. Programowanie robotów rozwija logiczne myślenie, ucząc jednocześnie podstaw kodowania i informatyki, których brakuje w szkole, a które są bardzo pożądane na obecnym rynku pracy.

Zajęcia z robotyki w praktyce

Na zajęciach liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Podczas warsztatów uczestnicy budują swoje pierwsze roboty z klocków lego, ograniczeni jedynie własną wyobraźnią i prawami fizyki. Później wraz z dziećmi programujemy ich roboty, tak aby wykonywały proste komendy. Warsztaty odbywają się w formie krótkich zajęć pozalekcyjnych, zimowych oraz letnich półkoloni lub warsztatów weekendowych. A wszystko to pod okiem doświadczonych opiekunów, którzy gotowi są zarazić swoją pasją do robotyki wszystkie dzieciaki.

Co dalej po warsztatach z programowania?

A co jeśli Twoje dziecko zakocha się w zajęciach z programowania robotów? Zajęcia robotyki to może być dopiero początek jego przygody z programowaniem. Naukę może kontynuować na kursach programowania w wielu różnych dziedzinach, od programowania w Minecraft, aż po tworzenie pierwszych prostych programów na platformie Scratch. Zabawa nie ma końca!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here