Jak wybrać odpowiednie łóżeczko dla dziecka?

0
857

Niemowlę śpi przez większość czasu. Niezależnie od tego, jak bardzo troskliwie i czule otaczasz swoje dziecko, wiele wydarzeń wywołuje u niego stres. Podczas snu odzyskuje rezerwy energii, a jego system nerwowy „odżywa” i przygotowuje go do nowych doświadczeń.

W ciągu ostatnich 30 lat technologia poszła naprzód. Dawniej kupując łóżko, rodzice zwracali uwagę głównie na jakość, teraz jednak musimy brać pod uwagę ogromną ilość modyfikacji mebli. Zastanawiając się, jak wybrać odpowiednie łóżeczko dla noworodka, warto sięgnąć po materiały zawarte w tym artykule. Tutaj znajdą Państwo kompletne informacje na temat typów, mechanizmów i materiałów, z których wykonane są łóżeczka dziecięce.

Jakie rodzaje łóżeczek dziecięcych są dostępne?

Nie ma wątpliwości, że oddzielne miejsce do spania dla dziecka jest koniecznością. Nawet jeśli planujesz spać z noworodkiem, i tak będziesz potrzebować autonomii – aby wziąć prysznic, przygotować jedzenie i odpocząć przez kilka minut. Nie zawsze będziesz mieć w pobliżu pomocników, którzy zajmą się Twoim dzieckiem. Nie zadawaj sobie więc pytania, czy Twoje dziecko potrzebuje osobnego miejsca do spania https://sklepmati.pl/67-lozeczka-dzieciece. Lepiej zastanowić się – jak wybrać łóżeczko dla dziecka. Oczywiście musi być piękne, wygodne, pasować do wnętrza. Ale przede wszystkim powinno być wygodne i bezpieczne dla Twojego dziecka.

Regularne łóżeczko dla dziecka

Standardowe rozmiary tego łóżka to 120 cm na 60 cm lub 140 cm na 70 cm Zasadniczo takie meble do sypialni są wykonane z drewna, pomalowane farbą lub po prostu pokryte nietoksycznym lakierem.

Materac otoczony jest z 4 stron ściankami kratowymi, które chronią dziecko przed upadkiem. Przednia ściana takiego łóżeczka jest zwykle obniżona.

Ten model jest atrakcyjny ze względu na swoją prostotę i cenę. Kupując to łóżeczko, pamiętaj, że nie będziesz mógł w nim kołysać maluszka, w tym celu będziesz musiał wziąć go w ramiona, a następnie ponownie położyć. Możliwe, że zakłócisz wrażliwy sen niemowlęcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here