W co przebrać dziecko na bal przebierańców?

0
717

Karnawał 2022 obchodzony jest od 6 stycznia do 2 marca. Okres od święta Trzech Króli do Środy Popielcowej to czas radości, zabaw i wielu imprez karnawałowych. Bawią się nie tylko dorośli, ale też dzieci. W wielu placówkach, świetlicach, klubach osiedlowych i w innych miejscach organizowane są imprezy karnawałowe, których charakterystyczną cechą jest to, że dzieci przebierają się za swoje ulubione postaci z bajek. Sala wypełnia się też księżniczkami, zwierzątkami czy piratami. I tu przed wyzwaniem stają dorośli, którzy muszą zorganizować stroje na bal przebierańców dla dzieci. W tym artykule podsuniemy kilka pomysłów na to, jak można przebrać dziecko.

Pomysły na strój karnawałowy dla dzieci 2022

Zakup

Najłatwiejszym rozwiązaniem jest wypożyczenie lub zakup gotowego stroju, ale też najdroższym. Często taki strój jest użytkowany jednorazowo, bowiem dzieci rosną tak szybko, że na kolejny rok strój jest już za mały. Dodatkowo dziecko raczej nie będzie chciało co roku być tą samą postacią na balu.

Wypożyczenie

Wypożyczenie stroju, jako alternatywa do zakupu, może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych. Po balu strój należy zwrócić w stanie nienaruszonym. Dzieci podczas zabawy niekoniecznie skupione są na dbaniu o strój, dlatego często należy liczyć się z dodatkowymi kosztami.

Zrób to sam!

Stroje na bal przebierańców dla dzieci można z łatwością wykonać samodzielnie w domu. Jest to rozwiązanie najbardziej ekonomiczne. Dlaczego?

  • Okazja do spędzenia czasu z dzieckiem
  • Elementy stroju można wykorzystać do codziennego użytku
  • Stój jest oryginalny i niepowtarzalny
  • Prace manualne dobrze wpływają na rozwój dziecka
  • Strój zrobiony jest na wymiar
  • Jest tani

Na blogach tematycznych, na przykład Kidsarekids.eu, znajduje się szczegółowy opis jak wykonać strój Zorro, pszczółki, kotka oraz Indianina. Są to przykłady strojów, które stworzone są ze zwykłych ubrań, co jest dużą zaletą. Warto poczytać jak łatwo zmienić codzienną stylizację w wystrzałowy strój karnawałowy. Może się okazać, że wykonanie takiego stroju nie będzie wiązało się z żadnymi zakupami, ponieważ wszystkie jego elementy znajdziecie w domu.

Wykonywanie stroju samodzielnie sprawi dziecku dużo radości i jest dobrą okazją, aby spędzić czas z dzieckiem w domu, gdy pogoda nie zachęca do spacerów.

Zapytaj swoją pociechę, kim pragnie być najbardziej. Dzieci na pewną będą miały inspirujące pomysły na strój karnawałowy. Dla dzieci 2022 rok był niełatwy ze względu na sytuację pandemiczną, dlatego warto wynagrodzić im to, poświęcając czas na wykonanie stroju karnawałowego samodzielnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here