Obozy sportowe to świetna alternatywa dla dzieci lubiących aktywnie spędzać czas wolny. To także korzystne rozwiązanie dla rodziców na czas wakacji czy ferii, gdyż mogą mądrze zaplanować wypoczynek pociech. Na jaki obóz piłkarski warto wysłać dziecko?

Obóz piłkarski – dla kogo?

Często spotykane jest sformułowanie, jakoby obozy piłkarskie były głównie kierowane do chłopców. Współcześnie trudno się zgodzić z tym stwierdzeniem, gdyż piłka nożna to dyscyplina chętnie uprawiana przez dzieci, niezależnie od płci. Na obozy sportowe można zapisać już siedmiolatki. Do korzyści rozpoczęcia treningu tak wcześnie można zaliczyć:

  • naukę zdrowych nawyków,
  • uzyskanie dobrej kondycji,
  • wspomaganie prawidłowego rozwoju ciała,
  • wzmocnienie koordynacji ruchów.

To tylko kilka zalet, jakie można uzyskać przy uprawianiu sportu od dzieciństwa. Warto jednak, aby treningi były prowadzone pod okiem specjalisty.

Jak wybrać obóz sportowy?

Wybór obozu sportowego ma duży wpływ na postępy dziecka. Dobrze jest sprawdzić kilka aspektów przed zapisaniem pociechy na wyjazd. Najlepiej zdecydować się na ofertę firm organizujących obozy piłkarskie, które:

  • mają doświadczenie

Trudno powierzyć dziecko nowo powstałej instytucji, która nie może się pochwalić sukcesami swoich uczestników. Historia firmy pomoże rodzicowi zweryfikować jakość świadczonych usług oraz warunki, w jakich dziecko będzie przebywać.

  • zatrudniają dobrych trenerów

Talent i wytrwałość wpływają na rozwój dziecka. Jednak kolejnym warunkiem osiągnięcia sukcesu jest opieka wykwalifikowanego trenera. Warto zwrócić uwagę na firmy zatrudniające nie tylko krajowych, ale i zagranicznych specjalistów.

  • zapewniają odpowiednią kadrę

Sam fakt opieki trenera to nie wszystko. Liczy się także ilość dzieci na jednego szkoleniowca. Najlepsze wyniki można osiągnąć w proporcji: 1 trener na 4 dzieci. W ten sposób łatwiej można rozwinąć zdolności dziecka. Poza trenerami na obozie sportowym powinni znajdować się fizjoterapeuci, psychologowie, nauczyciele i opiekunowie.

Sprawdzenie tych kilku czynników pozwoli rodzicom na wybór odpowiedniego obozu sportowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here