Narodziny dziecka to prawdziwa rewolucja. Wraz z pojawieniem się dziecka na świecie życie całej rodziny wywraca się do góry nogami. Świeżo upieczeni rodzice każdego dnia zmagają się z coraz to nowymi wyzwaniami – jednym z nich jest usypianie maleństwa. Jak ułatwić dziecku zaśnięcie? Szumiące zabawki przychodzą z pomocą!

Dźwięk, który dobrze zna

Maluch po przyjściu na świat spotyka się z zupełnie obcym dla siebie otoczeniem, pełnym nowych dźwięków. Nawet cisza jest czymś zupełnie nowym, bo to tej pory zawsze towarzyszył mu szum. Przeprowadzono nawet badanie, które wykazało że 80% noworodków zasypia w przeciągu 5 minut gdy słyszy szum. To samo badanie wykazało, że w tym samym czasie tylko 25% maluchów było w stanie zasnąć w zupełnej ciszy. Co słyszy dziecko w brzuchu mamy? Szum wód płodowych, dźwięk porównywalny do tego, który słyszymy zanurzając się w wodzie. Szumiące zabawki produkowane przez Whisbear emitują tzw. różowy szum, który jest niezwykle podobny do tego, który maluch tak dobrze kojarzy z czasów ciąży.  

Dźwięk, który przynosi ukojenie

Szumiące zabawki są wyposażone w urządzenia wytwarzające różowy szum. Emisję dźwięku można uaktywnić za pomocą przycisku. Niektóre z zabawek są jeszcze wygodniejsze w użyciu – pozwalają na sterowanie dźwiękiem za pomocą aplikacji na smartfon, co jest niezwykle komfortowe dla rodziców, którzy nie muszą iść do pokoju dziecka by wyłączyć zabawkę. Na rynku są także zabawki wyposażone w sensory wykrywające niespokojne ruchy dziecka podczas snu. Gdy maluch się wierci, łagodny szum wspomaga spokojny sen i zapobiega przebudzeniu. Kto zostanie towarzyszem Twojego dziecka? Króliś, miś, czy leniwiec?

Badania potwierdzają, że słuchanie różowego szumu wpływa pozytywnie na jakość snu. Szum przynosi ukojenie i ułatwia zasypianie. Maskuje także dźwięki z otoczenia, które mogłyby doprowadzić do przebudzenia malucha. Decydując się na zakup maskotki emitującej różowy szum inwestujesz w komfort swojego dziecka… i swój. Słodkich snów!   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here