Przedświąteczne listy najlepszych prezentów mogą pomóc nam wybrać prezent dla dziecka i stają się ciekawą inspiracją. Warto również przyjrzeć się zainteresowaniom i potrzebom samego malucha, bo bardzo często to właśnie jego aktywności są idealną podpowiedzią, czym chętnie będzie się bawić. Nic więc dziwnego, że niezmiennie na liście najpopularniejszych prezentów pojawiają się wózki dla lalek. To podstawowy element wyposażenia pokoju i niezbędnik na spacerze. To okazja do długiej zabawy i naśladowania rodziców.

Jaki wózek kupić?

Dużą popularnością cieszą się drewniane wózki dla lalek. To designerski dodatek do pokoju, a kolorystyka, wykończenie oraz detale sprawiają, że przykuwają uwagę i są uwielbiane przez dzieci. Poza tym nieco w stylu retro konstruowane są modele z wikliny. Najpopularniejsze jednak są wózki dla lalek, które do złudzenia przypominają rzeczywiste pojazdy. Tu znajdziemy zarówno lekkie i wygodne spacerówki, jaki i modele głębokie, a nawet całe zestawy włącznie z nosidełkiem i fotelikiem samochodowym. Takie propozycje fantastycznie się prowadzą i mają szereg funkcji, które umożliwiają nawet długie spacery z lalką i misiem.

Dlaczego warto kupić wózek?

Wózki dla lalek towarzyszą dzieciom od wielu lat i choć zmieniają się trendy, to idea pozostaje. I nie chodzi tylko o to, że w domu pojawia się młodsze rodzeństwo, więc wózek staje się elementem naśladowania mamy lub taty. Przede wszystkim jest to zabawka, która uczy dzieci cierpliwości i opiekuńczości. Muszą one zadbać o to, by lalka czy miś mieli wygodną pozycję, byli przykryci i zadbani. Poza tym wózki dla lalek doskonalą motorykę szczególnie w zakresie chodzenia, utrzymywania równowagi i manewrowania. Tym samym stają się doskonałym pretekstem do aktywności na świeżym powietrzu. Zdecydowanie łatwiej będzie wyciągnąć dziecko na dwór z wózkiem niż tylko na spacer.

Przy wyborze odpowiedniego modelu warto zastanowić się, jaki i gdzie dziecko będzie z wózka korzystać. Jeśli w domu, to dobrze jest sprawdzić, czy koła nie rysują podłogi oraz czy nie będą zbyt głośne. Modele, które będziemy chcieli zabierać na spacer, warto również przetestować pod względem wagi, możliwości regulacji rączki czy też amortyzacji. Za duży i za ciężki wózki dla lalek bardziej zniechęci do aktywności niż zachęci. Poza tym konstrukcja musi być stabilna, a całość wykonana z wytrzymałych materiałów. W sklepach znaleźć można różne propozycje dla mniejszych i większych dzieci, bardzo proste i te rozbudowane z całym szeregiem dodatkowych funkcji. Wiele z nich będzie przypominać bardziej te prawdziwe wózki niż zabawki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here