By fotel mógł zapewnić najwyższy komfort podczas wielogodzinnych sesji grania, musi być zostać przygotowany z najwyższą starannością na każdym etapie produkcji. Wszystko zaczyna się jeszcze na desce kreślarskiej, gdzie fotel gamingowy nabiera ogólnego kształtu. By zapewnić jak największą imersję grania należy zachować odpowiedni balans między ergonomią, wygodą i wyglądem.

Ergonomia

Wielogodzinne granie, praca czy nauka przed ekranem zawsze wiąże się z jednym ryzykiem- nadmiernym obciążeniem kręgosłupa oraz nienaturalnym jego ułożeniem. W trosce o to fotele dla graczy posiadają specjalnie wyprofilowane oparcia. Największe znaczenie dla zachowania w zdrowiu kręgosłupa mają przede wszystkim dwa odcinki: lędźwiowo-krzyżowy oraz odcinek szyjny. Wystarczające podparcie zapewni wygodę, przekładającą się na poziom satysfakcji z grania, a także pozwoli uniknąć utrwalania się wad postawy.

Wygoda

Aby zapewnić dodatkowy komfort wiele z dostępnych na rynku foteli gamingowych posiada zamontowane na stałe lub regulowane poduszki. Coraz częściej można spotkać również fotele z ruchomymi podłokietnikami, których wysokość i ułożenie możemy dostosować do siebie w każdej chwili podczas sesji przed ekranem. Niebagatelny aspekt, na który powinniśmy zwrócić uwagę to stopień oddychania fotela. Szczególnie w gorące dni bardzo istotne jest to by nasz fotel swobodnie oddychał. Różni producenci korzystają z różnych rozwiązań w tym zakresie. Do najbardziej skutecznych należą perforowane oparcia obite membraną przepuszczającą powietrze. Poza walorami czysto użytkowymi wprowadza to także ciekawe urozmaicenie wizualne.

Wygląd

Wiemy już na co zwrócić uwagę pod względem bezpieczeństwa i wygody użytkowania. Być może mamy zdefiniowany już nawet przedział cenowy, w którym operujemy. Teraz pozostaje nam jedynie wybrać konkretny produkt, który najbardziej przypadł nam do gustu. Nic nie zastąpi nam zobaczenia na żywo albo na zdjęciach możliwie z każdej strony jak wygląda fotel, na którym zamierzamy przesiedzieć wiele godzin. W tym celu warto zobaczyć prezentowany katalog firmy Fabryka Mebli AKORD – https://sklep.akord.net.pl/87-fotele-gamingowe. Producenci, wychodząc na przeciw trendom i oczekiwaniom graczy, prześcigają się w tworzeniu foteli w stonowanym klasycznym stylu, nawiązującym do biurowego, a także tym bardzo futurystycznym. Do wyboru mamy więc zarówno fotele w barwach zbliżonych do czerni i szarości, jak i bardzo krzykliwe bazujące na kontraście kolorów. Na wygląd wpływ ma również faktura, wykorzystanych w produkcji materiałów. Dostępna na rynku oferta składa się przede wszystkim z foteli z obiciem syntetycznym oraz skórzanym. Dlatego też po zakupie pamiętajmy o odpowiedniej ich pielęgnacji, a będą nam towarzyszyły w niezliczonych i niezapomnianych godzinach spędzonych przed komputerem czy konsolą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here