Kiedy natura nie obdarzyła nas zjawiskowo długimi i grubymi rzęsami, możemy zdecydować się na zabieg przedłużania oraz zagęszczania rzęs. W dzisiejszym artykule skupimy się na metodach oraz przedstawimy rodzaje sztucznych rzęs. Podpowiemy również, które metody dają najlepsze efekty i kto może je wykonać. Zapraszamy do lektury!

Rodzaje sztucznych rzęs

Rozróżnia się kilka rodzai sztucznych rzęs. Choć warto podkreślić, że mowa o rzęsach wykorzystywanych przez profesjonalne salony oferujące przedłużanie rzęs w Katowicach czy innym mieście. Te kępki czy gotowe szablony, które możemy znaleźć w drogeriach, to zazwyczaj sztuczne tworzywo, których efekt niczym nie przypomina profesjonalnie wykonanego zabiegu. W gabinetach kosmetycznych stylistki sięgają zwykle po trzy rodzaje rzęs, a są to:

  • rzęsy naturalne – wykonane z futra norki syberyjskiej, które są lekkie i mają jednakową grubość, ale charakteryzują się różną długością, co doskonale imituje naturalne rzęsy ludzkie,
  • rzęsy jedwabne – wykonane są z protein naturalnego jedwabiu, są więc lekkie i perfekcyjnie podkręcone, decydując się na te rzęsy, warto pamiętać o ich regularnym rozczesywaniu,
  • rzęsy syntetyczne – wykonane z tworzywa syntetycznego, który nie uczula i pozwala na produkcję idealnie równych włosków o różnych grubościach i długościach, niestety rzęsy te nie są zbyt elastyczne.

Profesjonalne przedłużanie i zagęszczanie rzęs w salonie kosmetycznym

Zabieg, jakim jest przedłużanie i zagęszczanie rzęs, powinien zostać przeprowadzony pod okiem doświadczonej stylistki, która posiada wprawę i precyzyjnie wykona usługę. Tutaj nie ma miejsca na pomyłki czy niedociągnięcia! Warto nadmienić, że zabieg jest czasochłonny i zwykle trwa od 1,5 do nawet 3 godzin, zależnie od wybranej metody. Jeśli więc zdecydujesz się na zagęszczenie rzęs, miej na uwadze fakt, że w salonie spędzić sporo czasu, uzbrój się w cierpliwość i pozwól się rozkoszować chwilą spokoju.

Metody przedłużania i zagęszczania rzęs

Jeśli chodzi o zagęszczenie rzęs, to w zasadzie każdy zabieg przedłużania je zagęszcza. Niemniej jednak w przypadku, gdy zależy nam na silnym zagęszczeniu, należy wybrać jedną spośród trzech metod:

  • metoda 2D,
  • metoda 3D,
  • metoda 4D.

Tradycyjna i najczęściej wybierana metoda przedłużania rzęs, to metoda 1:1, w wyżej wspomnianych metodach stosuje się proporcje 2:1 (2D), 3:1 (3D) i 4:1 (4D). Zatem zamiast jednej sztucznej rzęsy, doczepia się 2, 3 lub 4 sztuczne włoski do naturalnej rzęsy.

Salony oferują również bardziej spektakularne efekty, które uzyskuje się poprzez doczepienie kępki kilku włosków. Ma to jednak swoje negatywne skutki, ponieważ znaczni obciąża naturalne rzęsy i niestety efekt utrzymuje się krócej.

Decydując się na zabieg przedłużania oraz zagęszczania rzęs, warto także pomyśleć o pielęgnacji dłoni i paznokci. W tym celu zapraszamy do lektury innego poradnika, który zdradza skuteczne sposoby na zadbane paznokcie! Sprawdźcie koniecznie!

Moment.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here