Na co zwrócić uwagę kupując sandały dla dzieci?

0
930

W ciepłych, letnich miesiącach, kiedy pogoda dopisuje, dzieci potrafią bawić się na zewnątrz przez wiele długich godzin. Warto w tym czasie zapewnić im komfort chodzenia oraz odpowiednią wentylację stopy, która ochroni je przed wystąpieniem grzybicy lub nadmiernym przepoceniem. Sandały dziecięce to idealnie rozwiązanie podczas gorących dni. Należy jednak pamiętać, że ten typ obuwia musi być odpowiednio dopasowany oraz wykonany z dobrych jakościowo, oddychających materiałów.

Czy sandały dla dzieci to dobre rozwiązanie?

Pomimo tego, że latem zwraca się uwagę głównie na to, aby stopa miała odpowiednią wentylację, to jednak nie można zapominać o tym, że buty należy dobierać z należytą starannością, aby nie zaszkodzić dziecku. Warto wiedzieć, że okres wzrostu ciała to także czas, podczas którego kształtuje się sposób chodzenia oraz utwardzają się wszystkie kości i ścięgna.

Stopa dziecka jest narażona na przepocenie oraz wilgoć szczególnie latem, kiedy temperatury utrzymują się na wysokim poziomie, a obuwie jest nieodpowiednio dobrane. Sandały dziecięce to idealne rozwiązanie zapewniające dziecku bezpieczeństwo podczas poruszania się, ale także odpowiedni poziom wentylacji. Obuwie tego typu jest innowacyjnym produktem, który obecnie produkowany jest w wielu nietypowych wzorach nawet przez najpopularniejszych producentów butów.

Jak dobrać sandały dla dziecka?

Kupując sandały dziecięce należy pamiętać, że stopa dziecka rośnie bardzo szybko. Często zdarza się, że jeszcze tego samego sezonu buty okazują się być za małe, ponieważ stopa urosła nawet o 1 centymetr. Z tego względu zaleca się kupowanie obuwia o rozmiar większego niż wskazuje na to długość stopy porównana z długością wkładki buta. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są sandały. Powinna być to skóra naturalna lub wysokiej jakości materiały tekstylne zapewniające odpowiedni poziom wentylacji. Dzięki temu buty mogą także idealnie dopasować się do kształtu stopy.

Podeszwa sandałów dziecięcych powinna być elastyczna, tak aby zginały się one podczas poruszania się. Dobrym rozwiązaniem jest także wybór sandałów dziecięcych posiadających antypoślizgową warstwę na podeszwie. Bardzo ważną kwestią jest także zastosowanie sztywnego zapiętka, który utrzyma stopę w jednej pozycji i usztywni ją, chroniąc przed skręceniem. Na rynku dostępnych jest wiele modeli sandałów dla dziecka, jednakże początkowo lepiej wybrać twardy zapiętek niż modele zapinane na pasek.

Gdzie sprawdzą się sandały dla dziecka?

Ten typ obuwia sprawdzi się praktycznie wszędzie tam, gdzie stopa dziecka narażona jest na oddziaływanie wysokich temperatur. Sandały dziecięce powinny zapewniać wysoki poziom cyrkulacji powietrza oraz wykonane z możliwie naturalnych materiałów. Sandałki sprawdzą się w czasie ruchliwej zabawy na podwórku, wodnego szaleństwa oraz podczas letnich spacerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here