System kominowy https://systemykominowe-rauch.pl/ to jeden z tych elementów, o których większość osób nie ma pojęcia. Na etapie domu, kiedy przychodzi nam podjąć decyzję, to na ogół nie wiemy, w czym możemy wybierać i jakie są różnice między poszczególnymi opcjami. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań pozostaje komin stalowy. Decydującym czynnikiem może być tu niska cena, jednak nie tylko. Kominy stalowe może nie są aż tak uniwersalne jak ceramiczne, jednak posiadają wiele zalet.

Kominy stalowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Zanim zdecydujesz się na komin stalowy, warto wiedzieć o tej opcji kilka rzeczy. Przede wszystkim może on być samodzielną konstrukcją, jak i po prostu wkładem kominowym. Idealnie poradzą sobie one z odprowadzaniem spalin z różnych pieców. Są kompatybilne zarówno z kotłami gazowanymi, jak i kondensacyjnymi. Sprawdzą się również w przypadku pieców tradycyjnych. Wszystko to sprawia, że kominy stalowe są wybierane do nowoczesnego budownictwa, ale także w przypadku obiektów, które się modernizuje. Komin stalowy może być jedno- lub dwuwarstwowy. Mogą być one wykonane ze stali kwasoodpornej z istotnymi domieszkami. Konstrukcja jest wytrzymała i odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne i na korozję. Kominy stalowe żaroodporne będą odpowiednie do kotłów na paliwa stałe. Kiedy już jesteśmy zdecydowani na komin stalowy, to pozostaje nam wybrać między kominem jednościennym lub dwuściennym.

Zalety i wady kominów stalowych

Komin stalowy może być używany niemalże wszędzie. Wybierając to rozwiązanie, mamy gwarancję wysokiej szczelności. Mało tego, można je stosować również jako wkłady – np. sprawdzą się przy renowacji kominów murowanych. Nie bez znaczenia są tutaj również koszty. Nie od dziś wiadomo, że instalacja komina stalowego jest dużo tańsza niż kominów ceramicznych. Komin stalowy jest lżejszy niż tradycyjny, cechuje się kwasoodpornością i posiada nowoczesny, industrialny wygląd, co jednak nie każdemu odpowiada. Mało tego, jest on również odporne na wodę, jednakże trzeba go dostosować do urządzenia grzewczego i rodzaju paliwa. Pod tym kątem komin ceramiczny jest bardziej uniwersalny. Decydując się na ten system, warto postawić na renomowanych producentów. Systemy kominowe Rauch należą do jednych z najczęściej wybieranych. Nie bez przyczyny – w końcu opierają się ona na komponentach najwyższej jakości i posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty potwierdzające, że są one całkowicie bezpieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here