Dzieci mogą świetnie i efektywnie się uczyć poprzez aktywną i rozwijającą zabawę. Pozwól im na to! Zamiast kupować kolejnego ładnego, aczkolwiek raczej mało wartościowego pluszowego misiaczka, tym razem – z pomocą nowych artykułów – zatroszcz się o rozwój swoich pociech.

Możesz im zaproponować naprawdę przeróżne kreatywne zabawki dla dzieci i to różne pod wieloma względami. Teraz producenci tak chętnie je tworzą, że rynek artykułów dziecięcych wprost się nimi przepełnił. A dobra i wartościowa zabawka powinna czegoś uczyć. Ma rozbudzać kreatywność i wręcz zmuszać szkraby do samodzielnego myślenia. Oczywiście twojemu dziecku musi się ona podobać, bo w przeciwnym wypadku na pewno nie będzie on po nią sięgać, jednakże jesteś w stanie wybierać takie rzeczy, które przypadną do gustu i tobie, i maluchowi. Atrakcyjne i ciekawie wyglądające zabawki dla dzieci naprawdę mogą mieć dużą wartość edukacyjną. Wtedy zwykle kosztują trochę więcej, ale mimo wszystko inwestycja w nie zawsze będzie opłacalna i wyjdzie tobie (oraz twojemu dziecku) tylko na dobre.

Zakup pierwszej zabawki edukacyjnej

Pierwsze zabawki edukacyjne można zaproponować już niemowlakom. Nie będą one zbyt skomplikowane, ale okażą się na pewno bardziej wartościowe od typowych zabawek dedykowanych noworodkom. Niemowlak jest już bardziej świadomy różnych rzeczy i chętniej poznaje swoje otoczenie. Może zainteresować się zarówno zwykłymi maskotkami, jak i zabawkami bardziej edukacyjnymi, takimi jak proste puzzle czy klocki. Istnieją nawet specjalne łamigłówki tworzone z myślą o kilkulatkach. Bardziej kreatywna zabawka dla dziecka wymaga jednak od rodzica czynnego udziału w zabawie. Najlepiej będzie, gdy zaczniesz korzystać z różnych nowych artykułów wspólnie z dzieckiem. Pokaż mu po prostu, jak je obsługiwać, aby później maluch sam już dawał sobie z nimi radę i w ten sposób uczył się też jakże ważnej i niezbędnej w życiu samodzielności.

Jeszcze ciekawsze i bardziej zróżnicowane zabawki kreatywne dla dzieci będziesz mógł kupować, gdy twój maluch bardziej podrośnie i osiągnie wiek pięciu czy sześciu lat. Wtedy powinieneś pozwolić mu już na samodzielne wybieranie podobających mu się artykułów. Otrzymacie do wyboru mnóstwo ciekawych wariantów. Nieco starszym już dzieciom poleca się m.in. magnetyczne klocki, tablice interaktywne, puzzle składające się z mniejszej ilości elementów czy różnego rodzaju układanki. Zwróć też uwagę na zabawki zdolne do zwiększania ruchliwości dziecka, czyli te przeznaczone do uprawiania różnego rodzaju sportów – np. piłki czy skakanki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here