Bezpieczne i radosne spędzanie czasu z zabawkami do kąpieli

0
938

Niestety kąpiel to dla wielu dzieci czynność, do której podchodzą niechętnie. Zabawki do kąpieli sprawią, że czas spędzony w wannie stanie się wspaniałą przygodą, która oswoi najmłodszych z wodą oraz znacznie ułatwi rodzicom dokonanie pielęgnacyjnych czynności. Zabawka do kąpieli to bardzo uniwersalny przedmiot, który z powodzeniem może być stosowany w basenie lub podczas zabawy na plaży. Poniższy artykuł podpowiada, w jaki sposób za pomocą zabawek do kąpieli zachęcić dzieci do wizyty w wannie. Wskazówki będą przydatne o również dla tych rodziców, którzy nie muszą przekonywać swoich pociech do zaprzyjaźnienia się z wodą. W takim przypadku zabawki będą dodatkową atrakcją, która przyniesie wiele radości.

W jaki sposób dobrać zabawki do kąpieli do wieku dziecka?

Odpowiednie dostosowanie rodzaju zabawek do wieku dziecka umożliwi stymulowanie jego sprawności manualnej oraz pobudzanie kreatywności, co bezpośrednio przekłada się na rozwój wyobraźni. Kąpiel będzie więc interesującym przeżyciem, dzielonym z najbliższymi osobami. Zabawki do kąpieli powinny także zainteresować dziecko w taki sposób, aby skupiło swoją uwagę na zabawce i pozwoliło rodzicom pielęgnować swoje ciało. Wartą uwagi zabawką jest Yookidoo – Wyścig Kaczuszek, którą można zainteresować już najmłodsze dzieci, jednak starszy maluchom również przyniesie wiele frajdy. Zabawkę montuje się do dna wanny za pomocą praktycznych przystawek, dzięki czemu można ją łatwo wypoziomować. Po napełnianie wanny wodą należy ustawić kaczuszki na torze i obserwować odbywający się tam wyścig. Maluch może w każdej chwili wyjmować kaczuszki z toru, a następnie wkładać je z powrotem. Dodatkowo kaczuszki posiadają indywidualne kolory oraz cyfry, w efekcie dzieci w naturalny sposób przyswoją te informacje.

Najlepsza zabawka do kąpieli to bezpieczna zabawka

Bezpieczeństwo to bez wątpienia priorytetowa wartość. Kupując zabawki do kąpieli, należy upewnić się, czy zostały one przebadane pod kątem obecności groźnych substancji, a także czy posiadają wszystkie wymagane prawnie atesty. Warto również sprawdzić rekomendowana grupę wiekową oraz to czy nie występują w nich małe elementy, które dziecko mogłoby połknąć. Rodzice często wybierają gryzaki z grzechotką, które przybierają postać różnych zwierząt jak na przykład flamingi lub wieloryby. Z kolei szczoteczki w kształtach przypominających chmurki bądź słońce zachęcą dziecko do aktywnej kąpieli. Zdecydowanie warto wybierać zabawki do kąpieli od uznanych producentów, ponieważ gwarantują solidność wykonania i pełne bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here