Kopalnia Soli w Bochni – atrakcja dla dzieci

0
3255

Niespełna 40 km na wschód od Krakowa znajduje się najstarsze w Małopolsce miasto, Bochnia. Swoje istnienie, to blisko 30 tysięczne urokliwe miasto zawdzięcza odkryciu soli kamiennej. To właśnie tutaj znajduje się najstarsza kopalnia soli kamiennej w Polsce, Kopalnia Soli Bochnia.

To również najstarszy, nieprzerwanie od 1248 r. działający zakład pracy. Ten niezwykły, zabytkowy obiekt w 2013 roku dołączył do prestiżowej Listy Światowego dziedzictwa UNESCO. Od 2000 r. jest również Pomnikiem Historii.

 Kopalnia Soli w Bochni

Od początku lat 90 XX w. nie prowadzi się już wydobycia soli, swoją działalność kopalnia poprowadziła w kierunku rozwoju ruchu turystycznego i udostępniła najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska, tworząc unikalną trasę turystyczną, wzbogaconą o unikalną w skali światowej Ekspozycję Multimedialną, która na tle wydarzeń historycznych, prezentuje rozwój górnictwa, zagrożenia, walkę z żywiołami oraz piękno podziemnej natury.

Bocheńska kopalniaW unikalnym, podziemnym labiryncie solnych korytarzy, czeka na odwiedzających wiele niespodzianek. Już sam zjazd do kopalni jest wielkim przeżyciem. Do solnego, podziemnego miasta zjeżdża się prawdziwą windą górniczą. Przeprawa łodzią po zalanej solanką komorze to kolejna unikalna atrakcja, gwarantująca wiele niezapomnianych wrażeń, dzięki którym poznajemy piękno i unikalność bocheńskiej kopalni. Zjazd 140 m zjeżdżalnią po pochylni łączącej dwa poziomy kopalni to atrakcja dla dorosłych i dla dzieci.

Bocheńska kopalnia jest miejscem chętnie odwiedzanym przez całe rodziny. Atrakcje historyczne, stare urządzenia górnicze, piękne komory i chodniki przypominające podziemne miasto, surowy i autentyczny charakter miejsca, elementy edukacji, integracji, połączone z technikami multimedialnymi, dostosowanymi do potrzeb różnych grup wiekowych, powodują , że kopalnię chętnie odwiedzają rodzice z dziećmi jak i nauczyciele z grupami szkolnymi.

Kopalnia Soli Bochnia to również trasy tematyczne, o charakterze specjalistycznym. Trasa przyrodnicza prezentuje niezwykłe zjawisko, jakim jest świecenie kryształów halitu, natomiast trasa historyczna „Wyprawa w Stare Góry” przeznaczona jest dla osób lubiących szczyptę adrenaliny i odrobinę wysiłku fizycznego połączonego ze zwiedzaniem niezwykłych miejsc.

Oferta bocheńskiej kopalni

Oferta bocheńskiej kopalni zawiera propozycję zarówno dla osób indywidualnych, jak i rodzin z dziećmi, dla grup zorganizowanych szkolnych i grup osób dorosłych.

Zjazd do kopalni odbywa się szybem Campi, ul. Campi 15, współrzędne GPS: 49°58’08.9″N 20°25’02.6″E

Kopalnia Soli Bochnia sp. z o.o.

  1. Campi 15, 32-700 Bochnia

Biuro Obsługi Klienta: 14 6926752, 14 6926754

www.kopalnia-bochnia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here