Auta na akumulatory, którymi nasze dziecko samo może sterować – to obecnie jedna z najpopularniejszych na rynku zabawek. Jeżeli zastanawiasz się nad jej kupnem, koniecznie sprawdź nasze porady, dzięki którym uda Ci się wybrać samochód spełniający wszystkie Twoje oczekiwania, jednocześnie znajdujący się w Twoim budżecie cenowym.

Wiek, waga i wzrost

Rozglądając się za idealnym pojazdem dla naszego dziecka, warto w pierwszej kolejności skupić się na tych 3 rekomendacjach producenta. Czy to na pudełkach z zabawką, czy w opisie produktu w konkretnym sklepie internetowym, warto sprawdzić dla dziecka w jakim wieku rekomendowany jest dany pojazd, jaki maksymalny wzrost dziecka jest dopuszczalny oraz jaki jest maksymalny udźwig danej zabawki. Warto pamiętać o tym, że dzieci dość szybko rosną, dlatego warto kupić samochód na akumulator o udźwigu większym nawet o 15 kg od obecnej wagi naszej pociechy. Dzięki temu jesteśmy pewni, że kupujemy zabawkę na dłużej, nie tylko na kilka miesięcy.

Prędkość maksymalna i pilot dla rodzica

Pamiętajmy, aby zdecydować się na zabawkę, której maksymalna prędkość będzie adekwatna do wieku i możliwości naszego dziecka. Samochody na akumulator potrafią osiągać prędkość nawet 10 km/h, co jest już dość sporym wynikiem. Jest to opcja dobra tylko w przypadku, gdy nasze dziecko jest już odrobinę starsze i posiada już pewne doświadczenie w jeździe takim pojazdem. Jeżeli tak nie jest, warto postawić na zabawkę, której prędkość maksymalna będzie jednak mniejsza, sięgająca 5-6km/h.

Możemy zdecydować się również na pojazdy dwuosobowe, jednak one z reguły (oczywiście w momencie, gdy jedzie nim dwójka dzieci) są wolniejsze od swoich jednoosobowych odpowiedników i ich prędkość maksymalna również wynosi około 5-6 km/h.

Jeżeli obawiamy się o bezpieczeństwo naszego dziecka, warto zdecydować się na pojazd ze specjalnym pilotem do sterowania pojazdem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, jeżeli zauważymy, że nasze dziecko zachowuje się niebezpiecznie w takim pojeździe, jedzie za szybko lub nie jest sobie w stanie poradzić z kierowaniem samochodem w danym momencie, my możemy przejąć kontrolę i np. błyskawicznie zatrzymać pojazd. Jeżeli nasze dziecko nigdy nie miało styczności z zabawką tego typu, samochód z dodatkowym pilotem zapewne będzie dla nas znakomitym rozwiązaniem.

Akumulator

Kolejną rzeczą, na którą koniecznie musimy zwrócić uwagę, jest właśnie akumulator lub akumulatory, ponieważ w części modeli zastosowane są aż dwa. Najczęściej stosowane są akumulatory 12V, mające pojemność od 4,5 Ah do aż 10 Ah. Im większa pojemność akumulatorów, tym oczywiście zabawa będzie trwała dłużej. Pamiętajmy jednak, że pojemniejsze akumulatory to również dłuższe ich ładowanie. Jeżeli rozładujemy je do zera, to ich pełne naładowanie może przekroczyć nawet 24 godziny, o czym warto wiedzieć.

Liczne dodatki i usprawnienia

Co prawda naszym zdaniem nie są to kwestie najważniejsze, jednak jeżeli kupujemy pojazd i mamy kilka upatrzonych modeli, warto sprawdzić, jakie dodatkowe funkcje posiada każdy z nich. Może być to radio z możliwością wpięcie pendrive, może to być klakson czy inne usprawnienia, które na pewno spodobają się naszym dzieciom. Warto jednak wiedzieć, że faktycznie nie są to kwestie kluczowe i przy zakupie decydujące aspekty to te, o których wspominaliśmy wcześniej, jak udźwig czy maksymalna prędkość danego pojazdu.

Jakość samochodu na akumulator

Pamiętajmy, że podjazdu tego typu są podatne na uszkodzenia. Często może dochodzić do różnorodnych uderzeń, przez co, jeżeli zdecydujemy się na pojazd niskiej jakości, szybko może dojść do jego uszkodzenia. Jeżeli mamy taką opcję, sprawdźmy, jak wykonany jest dany samochód, czy plastiki są grube, czy wszystko jest dobrze spasowane. Oczywiście im wyższa ceny, tym jakość pojazdu powinna być wyższa, jednak nawet w dolnym przedziale cenowym można trafić na samochody naprawdę znakomicie wykonane.

Rodzaj i marka

Może dla kupujących rodziców nie jest to kwestia najważniejsza, ale warto skupić się również na rodzaju samochodu oraz jego marce. Tyczy się to zwłaszcza zakupów dla dzieci, które mogą już mieć swoją ulubioną markę albo np. chcą samochód takiej marki, jaki posiada jego mama czy tata. W tym przypadku różnica będzie również w rodzaju pojazdu – w końcu rodzice mogą posiadać albo ogromnego SUVa, albo znakomity sportowy samochód. Warto zapytać dziecka i pokazać mu różne opcje – na pewnie będzie ono zadowolone, jeżeli kupimy taki samochód, jaki ono nam zasugeruje albo chociaż weźmiemy jego sugestie pod uwagę.

Gdzie kupić samochód na akumulator?

Zachęcamy do poszukiwania samochodów w internecie – z jednej strony wybór jest ogromny, z drugiej strony ceny zazwyczaj są korzystniejsze, niż w przypadku sklepów stacjonarnych. Z naszej strony polecamy sklep Zabawki-Gry.pl – mają bardzo szeroką ofertę samochodów na akumulator, do tego ich pojazdy mieszczą się w różnych budżetach, więc na pewno udam się wśród nich znaleźć ten idealny dla naszego dziecka. Ofertę sklepu można zobaczyć, klikając na poniższy banner, do czego gorąco zachęcamy!

Samochody na akumulator dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here