Serwetki na komunię – jak stylowo udekorować stół?

0
305

Komunia święta to wielkie wydarzenie dla całej rodziny. W tym dniu dziecko przyjmuje kolejny sakrament, a bliscy spotykają się, by wspólnie świętować wyjątkowy czas. Z tej okazji wiele osób przygotowuje przyjęcie komunijne w domu. A jak wybrać serwetki na komunię i udekorować stół, by oczarować zaproszonych gości?

Serwetki z hostią – postaw na klasyczne rozwiązania

Przyjęcie pierwszej komunii świętej to doniosła uroczystość o charakterze religijnym. Dlatego w tym dniu warto postawić na biel ze złotymi lub srebrnymi dodatkami. Serwetki na komunię z motywem hostii lub kielicha z hostią umieszczonego w dolnym rogu serwetki będą się pięknie prezentowały i można je z łatwością dopasować do porcelanowej zastawy. Złota hostia może się też znajdować na środku serwetki, a niektóre modele są dodatkowo ozdobione na obrzeżach stylowym ornamentem. Jeśli papierowe serwetki na komunię mają dobrze spełniać swoją funkcję, to powinny mieć co najmniej trzy warstwy, by goście mogli wygodnie ich używać.

Serwetki gładkie czy z napisem?

Szukając eleganckich serwetek na komunię, można się zdecydować na gładki model w preferowanym odcieniu. Na stole komunijnym pięknie będą się prezentowały papierowe serwetki w kolorze białym, złotym, srebrnym, granatowym lub bordowym. Doskonałą alternatywą będą również niezwykle modne serwetki flizelinowe, które można ciekawie ułożyć na talerzu. Jeśli na stole znajduje się dużo szklanych świeczników i innych stylowych dekoracji, to warto postawić na serwetki z napisem „Pierwsza Komunia Święta” lub białe serwetki w złote gwiazdki.

Jak ułożyć serwetki na stole?

Serwetki na komunię trzeba właściwie ułożyć, by nie przeszkadzały gościom w spożywaniu posiłków i były łatwe do rozłożenia. W tym celu można je złożyć na pół w trójkąt lub zwinąć w rulonik, który należy spiąć specjalnym pierścieniem do serwetek. Rozłożoną serwetkę można położyć obok talerza lub na talerzu, a niektórzy wkładają ją również pod naczynie na zupę. Serwetka na komunię nie może być pogięta i jeśli nie leży na talerzu, to powinna znajdować się zawsze po prawej stronie.

Przygotowując stół na imprezę komunijną, warto zamówić większą ilość serwetek na wypadek, gdyby goście potrzebowali je wymienić przed otrzymaniem kolejnego posiłku. Pięknie wykończone serwetki z dobrej jakości materiału idealnie podkreślą wyjątkowy charakter tej uroczystości i sprawią, że wspólna wieczerza będzie wyjątkowo udana. Dekorując stół, trzeba też pamiętać, by nie ustawiać talerzy zbyt blisko siebie i nie kłaść na stole zbyt wielu dekoracji, które mogłyby utrudnić serwowanie dań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here