Bardzo wiele osób zastawia się nad zakupem prezentu dla dzieci rozważając nie tylko to, aby prezent zapewniał dziecku rozrywkę i wywoływał uśmiech na jego twarzy, ale również, aby pozwalał mu się rozwijać, nie zrażając go do tego typu form zabawy. Wbrew pozorom zakup dobrego prezentu, który pobudzi kreatywność dziecka jest stosunkowo prosty i nie musi być wcale drogi. Jednym z tego typu prezentów są wszelkiego rodzaju klocki!

Kilkadziesiąt lat temu prezenty dla dzieci nie były tak wymyślne jak dzisiaj – jeżeli chcieliśmy czymś obdarować naszą pociechę to najczęściej były to drobne przedmioty, które byliśmy w stanie własnoręcznie stworzyć, jak chociażby szmaciana lalka czy drewniana zabawka. Dzisiaj w sklepach z zabawkami możemy przebierać w tego typu prezentach i upominkach – ogranicza nas jedynie wyobraźnia producentów oraz nasz budżet przeznaczony na dany prezent. Wbrew pozorom od lat jednym z najlepszych prezentów pozostają klocki. Dlaczego?

Kreatywność!

To właśnie wszelkiego rodzaju klocki pomagają dzieciom rozwijać własną kreatywność – przeważnie dają się ułożyć przynajmniej na kilka sposobów przewidzianych przez ich producenta, jak również w przypadku ich większej ilości, samodzielne budować własne konstrukcje. Wybór klocków powinien być uzależniony przede wszystkim od naszych możliwości finansowych oraz późniejszych planów rozbudowywania kolekcji klocków.

Klocki plastikowe

Jednymi z najtańszych klocków są klocki plastikowe – są to przeważnie zarazem najprostsze klocki (najbardziej regularne kształty), które dostępne są w dużych torbach w niemal każdym markecie już za kilkanaście złotych. W większości przypadków nie składają się one na żaden konkretny zestaw, a dają możliwość samodzielnego poruszenia wyobraźni.

Klocki drewniane

Pomimo tego, że klocki drewniane kojarzą nam się przeważnie z ubiegłym wiekiem, to dzisiaj wracają do łask – stają się po prostu modne. Drewniane klocki nie są dzisiaj jedynie wymysłem związanym z brakiem innych materiałów, ale po prostu technologia obróbki drewna jest na znacznie wyższym poziomie i nawet bardzo zaawansowane zestawy klocków można wykonać w oparciu o drewno. Co jednak również istotne, tego typu klocki są w pełni przyjazne środowisku i ekologiczne! Zestaw kreatywny klocków drewnianych kupimy już za kilkadziesiąt złotych.

Klocki LEGO

Jednym z najbardziej rozbudowanych systemów klocków są bez wątpienia duńskie klocki LEGO. Są to zarazem najdroższe klocki, jednak możemy być pewni, że posłużą dziecku przez wiele długich lat, a wszystkie zestawy klocków będą ze sobą kompatybilne i pozwolą w przyszłości na tworzenie przez dziecko jeszcze bardziej zaawansowanych projektów, rozwijając jego kreatywność i sposób analizowania. Jaki to wydatek? Od kilkunastu do nawet kilkuset złotych!

Podsumowując, jeżeli zastanawiamy się nad prezentami dla dzieci, to warto rozważyć zakup klocków – obecnie na rynku znajdziemy różnorodne klocki, które oferują wiele możliwości ich ułożenia, a tym samym poprzez zabawę mogą stymulować rozwój. Jednocześnie nie zawsze jest to duży wydatek!

Szeroką ofertę klocków dla dzieci znajdziesz w sklepie https://ola4kids.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here