Dzień Babci i Dzień Dziadka to dwa w ciągu roku, gdy wnuki świętują wraz z dziadkami. W przedszkolach organizowane są spotkania dla dziadków, a w ich czasie wnuki recytują wiersze, śpiewają piosenki oraz wręczają dziadkom prezenty. Zwykle są nimi laurki oraz drobne prezenty, zwykle jakieś drobiazgi do postawienia na półce czy obrazki do powieszenia na ścianie.

Prezenty gotowe

Spora część wnuków wybiera gotowe prezenty na Dzień Babci i Dziadka wychodząc z założenia, że gotowe prezenty są ładniejsze niż prezenty ręcznie robione, można je również kupić także w ostatniej chwili jeśli zapomniało się o święcie dziadków. Co zatem najczęściej dziadkowie otrzymują w dniu swojego święta? Babcie są obdarowywane kwiatami oraz słodyczami, równie często wręczane są różne zestawy kosmetyków oraz książki do czytania. Niektórzy w trosce o zdrowie dziadków wybierają gotowe zestawy witamin i minerałów, dostępne w postaci preparatów płynnych. Sami producenci takich specyfików oferują również różne suplementy diety dostępne jako ładnie opakowane zestawy witamin dla seniorów. Taki prezent pozwala również zatroszczyć się o zdrowie dziadków.

Z okazji Dnia Babci często wręczana jest także biżuteria, przy czym są to zwykle kolczyki, bransoletki czy przywieszki w przypadku biżuterii dla babć oraz spinki do mankietów dla dziadka. Oczywiście tego rodzaju prezent należy wybierać znając preferencje dziadków. Babcia, która nie nosi biżuterii, nie zrobi raczej wyjątku dla bransoletki od wnuczka, z kolei dziadek, który nosi sportowe koszulki i swetry nie będzie miał okazji, aby zaprezentować swoje spinki.

Specjalny prezent dla Super Babci i Super Dziadka

W sklepach z okazji święta babć i dziadków oferowane są różne produkty stworzone z myślą o dziadkach. Bardzo często są to kubki, poduszki czy ręczniki z nadrukowanymi napisami „Dla babci” lub „Dla dziadka”. Takie prezenty można również wykonać samodzielnie. Wystarczy odrobina czasu, umiejętności oraz specjalne farbki do malowania na naczyniach. W podobny sposób można zaprojektować zestaw puszek czy ozdobnych słoiczków na przyprawy, ozdobionych przez wnuczki. Z myślą o ukochanej babci czy dziadku można również zamówić koszulkę bawełnianą czy poszewkę ze specjalną aplikacją, zaprojektowaną z okazji święta. Gdy babcia świetnie gotuje i chętnie się dzieli swoimi przepisami, można stworzyć księgę jej przepisów, którą również można wydrukować oraz oprawić.

Prezenty robione specjalnie z myślą o babci czy o dziadku to specjalna kategoria prezentów. Takimi prezentami mogą być również albumy zrobione ze zdjęć rodzinnych i wydrukowane jako fotoksiążki. Wybrane zdjęcia można również wywołać oraz wyeksponować w specjalnie wybranej ramce z dedykacją dla babci czy dla dziadka. Także bransoletki, mimo że jest to biżuteria gotowa, mogą być prezentami samodzielnie robionymi. Wystarczy wybrać bazę do bransoletki oraz dopinać do niej kolejne charmsy. Taka bransoletka jest tworzona przez jej właścicielkę, która dopina do niej różne przywieszki, które pozytywnie się jej z czymś kojarzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here