Lato to intensywny czas, w którym ciało się poci, a także jest bardziej skłonne do obtarć i odparzeń. Dotyczy to również stóp, zwłaszcza dziecięcych. Jakie buciki powinno nosić twoje dziecko latem, aby czuło się komfortowo i jego delikatne stópki nie były narażone na urazy? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.moda.info.pl/jakie-buty-dla-dziecka-na-lato/

Przewiewne obuwie letnie

Dziecku możesz zakupić na sezon wiosenno-letni przewiewne buciki z delikatnego materiału, które przypominają adidasy, lecz mają na wierzchu materiału dziurki, które dbają o przewiewność butów oraz świeżość stóp.

Takie pełne buty to doskonałe rozwiązanie na dłuższe wycieczki, zwłaszcza po lasach, mieście i innych miejscach. W pełnych bucikach dziecko będzie miało więcej możliwości ruchu, nie będzie również narażone na kamyczek, który może wpaść mu do bucika.

Sandałki

To wręcz oczywiste obuwie dla dziecka, które powinno je mieć na sezon letni. Sandałki to ogromny komfort dla stóp, które w upalne dni mogą swobodnie oddychać, a także nie będą narażone na jakiekolwiek obtarcia i odciski. W sandałkach twoje dziecko jest jednak bardziej narażone na kamyszek, który może się dostać pod stopę lub brudne stopy od kurzu na dworze.

W sandałkach dziecko może również biegać, a także bawić się na dworze. Pamiętaj jednak by dobrać dziecku sandałki wygodne, najlepiej profilowane, a także zapinane na rzepy. To bardzo ważne, by dziecko nie zgubiło swojego bucika, gdy będzie biegać, a także bawić się na podwórku.

Espadryle lub slip on

Buciki tego rodzaju to buciki wsuwane na stopę, zakrywające jej połowę, a więc świetne również na sezon wiosenno-letni. Espadryle świetnie sprawdzą się dla dziewczynek, a slip on dla chłopczyków. Do tych bucików możesz dziecku zakupić skarpetki stopki i wówczas będą one chronić stopę przed obtarciem, a także dawać większy komfort noszenia bucików oraz nie pobrudzą dziecku stóp, jak bieganie w sandałkach po piasku.

Przeczytaj też: http://urodaporady.pl/w-poszukiwaniu-dobrego-fryzjera-i-kosmetyczki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here